«Τεσσάρα» για τον Απόλλων Εγλυκάδας

ΣΚΟΡΕΡ: Ασλανίδης 38’, Γκούρλας 43’, Σταματέλος 59’, Τσακριλής 85’

Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλων Εγλυκάδας που επικράτησε εύκολα με 4-0 του Ολυμπιακού Πατρών χωρίς να εντυπωσιάσει. Η ομάδα του Δημήτρη Σγούρα προηγήθηκε στο 38ο λεπτό με τον Σάββα Ασλανίδη, ενώ δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ακολούθησε και δεύτερο γκολ από τον Γκούρλα. Στο 59΄ ο Σταματέλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα ο Τσακριλής.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ: Παλαιοθόδωρος, Γκούρλας (65’ Γιαννόπουλος), Φωτακόπουλος, Κώστας, Δρογγίτης, Βρύνιας, Σώζος (80’ Λιακόπουλος), Καφεντζής, Δημητρακόπουλος (46’ Τσακριλής), Ασλανίδης (65’ Μπερτσουκλής), Σταματέλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κατσουράνης, Ν. Δημόπουλος, Διονυσόπουλος (46’ Βγενόπουλος), Σπυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Τζουβέκας, Π. Δημόπουλος, Πουρνατζής, Γερ. Δημόπουλος, Στασινόπουλος (68’ Δίγκας), Μουσχής.