Σταθερά στις ψηλές θέσεις ο Ίκαρος Πετρωτού

Ίκαρος Πετρωτού-Ολυμπιακός Πατρών 3-2 (45’ αυτ.  Ν. Δημόπουλος, 74’ Θωμάς,75’  Κλίτσας  / 81’ Μουσχής, 83’ Ν. Δημόπουλος)

Διαιτητής : Ιωάννης Χαμουζάς

Νίκη που τον φέρνει στην 4η θέση και τον κρατάει μια «ανάσα» από την κορυφή, σημείωσε ο Ίκαρος Πετρωτού επί του Ολυμπιακού Πατρών, με το αγχωτικό 3-2.

Στο 45’ λεπτό ο Δημόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0, ενώ στο 74’ ο Θωμάς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Πετρωτού.

Ένα λεπτό μετά ο Κλίτσας ανέβασε το σκορ στο 3-0 και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 81’ και 83’ με τέρματα των Μουσχή και Δημόπουλου.

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ: Λιούρδης, Πανούσης (73’ Θωμάς), Κόλλιας, Τζανερόπουλος, Μακρόπουλος, Συρμής (69’ Μητρόπουλος), Οικονόμου, Διαμαντόπουλος, Πετρόγιαννης (69’ Καμπέρης), Κλίτσας, Ταγάρας (81’ Κανελλόπουλος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Κατσουράνης, Ν. Δημόπουλος, Βγενόπουλος, Τζουβέκας, Παπαγεωργίου (69’ Β. Καράμπελας), Π. Δημόπουλος, Γερ. Δημόπουλος, Πουρνατζής, Δ. Καράμπελας (46’ Διονυσόπουλος), Δίγκας, Μουσχής.