Έχει πάρει φόρα η Αυτόνομη

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημήτρης Αλεξόπουλος

ΣΚΟΡΕΡ: 37’ Μπακερτζής- 61’ Θοδωρής Αλ., 65’ Μπίντας

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Αυτόνομη καθώς επιβλήθηκε με 2-1 του Μέγα Δικέφαλου, φτάνοντας τους επτά βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπακερτζή στο 37ο λεπτό, αλλά στο δεύτερο μέρος οι «νεοφώτιστοι» βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και έφεραν «τούμπα το ματς». Αρχικά ο Θοδωρής στο 61΄ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπίντας χάρισε στους Αυτόνομους μια σπουδαία νίκη.

ΜEΓΑΣ ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ: Κοντογεώργος, Τραγουλιάς, Παπανίκος, Τζάνι, Χρονόπουλος (78’ Κυριακόπουλος), Χρηστίδης (89’ Τσώνης), Μπακερτζής, Μπαλαφούτης (75’ Χασαπόπουλος), Κακαφώνης, Πάνας, Καρπάνος.

ΑΥΤΟΝΟΜΗ: Καραλής, Τζένος, Καββδάς, Χαρίτο (85’ Παπαλάμπρου), Μαγκλάρας (11’ λ.τ. Κοτρότσος), Παπαδόπουλος (39’ λ.τ. Σπηλιωτόπουλος), Δημητρίου, Λιαρομάτης, Θοδωρής Αγ., Θοδωρής Αλ., Μπίντας.