Συνέχισε με νίκη ο Ηλυσιακός...

Ο Ηλυσιακός επέστρεψε στις νίκες ο οποίος παράλληλα διατήρησε, το μέχρι τώρα αήττητο που έχει στο πρωτάθλημα. Στα του αγώνα η ομάδα του Δημήτρη Παπασπύρου ήταν αυτή, η οποία μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι από τους Κρητικούς, και μόλις στο 3΄ είχε την πρώτη της καλή στιγμή με το σουτ του Τσίτσαρη να καταλήγει άουτ.

Από την πλευρά τους οι παίκτες του Λευτέρη Βασιλειάδη έφτασαν, κοντά στο γκολ στο 27΄ με τον Δαραμάρα, το σουτ όμως που επιχείρησε από καλή θέση δεν είχε την κατάληξη που αυτός θα ήθελε. Κι ενώ το ημίχρονο έδειχνε ότι θα έληγε με το στείρο 0-0, ο Πιπίνης στο 45΄ με εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ζωγράφου έπειτα από το τέρμα που πέτυχε, μπήκε αποφασισμένη στο ματς, προκειμένου να το καθαρίσει. Αυτό έγινε στο 49΄ όταν ο Μάλτσι με εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λουτριώτη για να κάνει το 2-0. Στο 51΄ οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν κοντά στο 3-0 το σουτ όμως του Ιωάννου σταμάτησε στο δοκάρι του Λουτριώτη, ο οποίος αποβλήθηκε στο 69΄ καθώς έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής, με το υπάρχον αποτέλεσμα να διατηρείται μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόπας (86′ Τσινιας), Μουσταφίδης, Πιπίνης, Λαμπρόπουλος, Τσίτσαρης, Αμανατιδης (81′ Παπαδημητριου), Ιωάννου, Σουλελές (72′ Γκέζος), Μάλτσι (77′ Τριανταφύλλου).

ΑΕ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ (Λευτερης Βασιλειάδης): Λουτριώτης, Μυρθιανός, Μπιτσόκος, Λένγκα, Μποτωνάκης, Μπακάλης, Δελήμπασης, Δαραμάρας (69′ Κελαϊδης), Βιτώρος (52′ λ.τρ. Κρίτσας), Ντινιωτάκης (80\ Σκουλούδης), Μηνάς (67′ Στούπης).