Δύσκολο «τρίποντο» για την Αχαϊκή

Αχαϊκή-Δόξα Χαλανδρίτσας 2-1 (51’ Σουρανής, 64’ Πυρρής – 55’ πεν. Ζαχαράτος)

Αποβολή : 65’ Μπάτραλης

Διαιτητής : Πετρόπουλος (Γεωργακόπουλος-Σταθοπούλου)

Δύσκολα ξεπέρασε το εμπόδιο της σκληροτράχηλης Δόξας Χαλανδρίτσας η Αχαϊκή, η οποία επιβλήθηκε με 2-1 και παρέμεινε στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Όλα έγινα στο β’ μέρος με τον Σουρανή να ανοίγει στο 51’ λεπτό το σκόρ αλλά τον Ζαχαράτο 4 λεπτά μετά να ισοφαρίζει με πέναλτι σε 1-1.

Τελικά ο Πυρρής έδωσε την λύση και την νίκη στην ομάδα του, χάρη σε προσωπικό του τέρμα στο 64’ λεπτό.

ΑΧΑΪΚΗ (Αλ. Γαβριλόπουλος): Καλλιακμάνης, Βλασσόπουλος (63’ Λαμπρόπουλος), Παπαστεργίου, Ζέλος, Παρασκευόπουλος, Γερασιμόπουλος, Σουρανής, Δημητρακόπουλος (40’ Κυριακόπουλος), Πυρρής, Μπακάλης (77’ Κωστόπουλος), Γεωργόπουλος.

ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ (Ν. Γιαννόπουλος): Βέρρας, Γαρώνης (71’ Σπανός), Μπάτραλης, Σουβαλιώτης, Μποράι (61’ Βρόντος), Ι. Μενύχτας, Καπογιαννόπουλος, Γεωργαντόπουλος, Γ. Μενύχτας, Ζαχαράτος, Διαμαντόπουλος (75’ Σμυρίλιος).