Εύκολο απόγευμα για την Θύελλα Αιγίου

ΑΠΟ Αρόης-Θύελλα Αιγίου 1-4 (65’ Δημητρέλης / 12΄, 28΄ Μακρυγιαννάκης, 44΄,90΄ Διαμαντόπουλος)

Χαμένο πέναλτι  :  60’ Αλεμής

Διαιτητής : Ταξιάρχης (Σπυρόπουλος-Τζούνης)

Εύκολο απόγευμα είχε η Θύελλα Αιγίου απέναντι στην ΑΠΟ Αρόης, την οποία και κέρδισε με 1-4.

Δύο τέρματα του Μακρυγιαννάκη στο 12’ και στο 28’ λεπτό, είχαν διαμορφώσει το 0-2, ενώ λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο Διαμαντόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 60’ λεπτό με τον Αλεμή, κατάφεραν να μειώσουν πέντε λεπτά μετά σε 1-3, αλλά με την λήξη του αγώνα ο Διαμαντόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ (Γ. Λεγάτος): Kατσαμπούνι (46΄Στεφανόπουλος), Ζαφειρίου, Τζέτα, Αλεμής, Βερβέρογλου, Μοναστήρας, Στεργίου (72΄ Καραβάτσος), Κουκίδης, Κατσαντώνης, Δημητρέλης, Σαριδάκης (46΄ Τσώκος).

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ (Κ. Αθανασίου): Nτόι, Ραμπούσγια, Τσάμης, Παξιμάδης, Αθανασίου (63΄ Θεολόγος), Φιλιππάτος, Διαμαντόπουλος, Σωτηρόπουλος (57΄ Σανδραβέλης), Μακρυγιαννάκης, Αρβανίτης (46΄ Μουρτίκας), Μητρόπουλος  (67΄Τιμοθέου).