«Κλείδωσε» τα play-off o Αετός, πέταξε και τον Άρη εκτός

Πηγή: insports.gr

Άρης Πατρών-Αετός Πατρών 1-2 (88’ Τσαρτόλιας- 56’ Παπαδιονυσίου, 92’ Πανόπουλος)

Αποβολή : Λάτσης (μετά την λήξη)

Χαμένο πέναλτι :  2’ Παπαδιονυσίου (άουτ)

Διαιτητής : Μακρυπόδης (Οικοόμου-Ανδριανός)

Τεράστια νίκη με την οποία «κλείδωσε» την συμμετοχή του στα play-off και παράληλα άφησε εκτός αυτών τον Άρη Πατρών, σημείωσε ο Αετός Πατρών.

Μόλις στο 2’ λεπτό η ομάδα του Χάρη Ράντου έχασε πέναλτι με τον Παπαδιονυσίου, ενώ στο 6’ λεπτό είχε και δοκάρι με τον Μπάκα.

Ακριβώς δύο λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 8’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι σημάδεψαν εκ νέου τα δοκάρια του Χάχαλη με τον Λαζανά.

Τελικά το σκορ άνοιξε στο 56΄λεπτό με τον Παπαδιονυσίου, με τον Άρη Πατρών να καταφέρνει να ισοφαρίσει στο 88’ με τον Τσαρτόλια.

Τελικά ένα τέρμα του Πανόπουλου στις καθυστερήσεις έκρινε το παιχνίδι και έδωσε την μεγάλη νίκη στον Αετό.

ΑΡΗΣ (Γ. Βογιατζής): Χάχαλης, Τσαρτόλιας, Θεοδοσόπουλος (46’ Λάτσης), Φραγκάκος (79’ Παναγόπουλος), Μεντζελόπουλος, Αλποχωρίτης, Γκολφίνος, Μιχαλόπουλος, Μητρόπουλος, Φούφουλας, Ραμόπουλος (66’ Γράβαλος)

ΑΕΤΟΣ (Χ. Ράντος): Μπαρδάκης, Ι. Ασκούνης, Ραμαντάνης, Χαλκιόπουλος, Λαζανάς, Πουλουπάτης, Παπαδιονυσίου, Λίλας (29’ λ.τ. Μπίρμπας), Μπάκας (56’ Ρουτζαμάνης), Μαράτος (80’ Φλέγκας), Πανόπουλος (93’ Βύνιας)