Νίκη…..«τετράδας»

Νίκη Προαστίου-Άρης Πατρών 3-1 (35′ Δήμας, 57′ πεν. Σαρρής, 69′ Καταβάτης / 85′ πεν. Τσαρτόλιας)

Διαιτητής : Καλύβας (Μπαλτάς-Τραγουλιάς)

Πολύ σημαντική νίκη που την εδραιώνει στην πρώτη τετράδα που οδηγεί στα play-off του πρωταθλήματος, σημείωσε η Νίκη Προαστίου απέναντι στον Άρη Πατρών με σκορ 3-1.

Στο 35’ λεπτό ο Ιωσήφ Δήμας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Νίκου Πατρώνη, για να έρθει στο 57’ λεπτό η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαρρή να γράψει το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 69’ λεπτό ο Διονύσης Καταβάτης ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 3-0, ενώ το μόνο που κατάφερε ο Άρης ήταν να μειώσει στο 85’ λεπτό με το πέναλτι του Τσαρτόλια.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Ν. Δημόπουλος, Πολύδωρος, Κάτσας, Ξύδης, Στ. Δημόπουλος (75’ Γαλάνης), Διαμαντόπουλος, Καψής (62’ Καϊμακάς), Σαρρής, Καλογεράτος (46’ Μουστάκας), Δήμας (61’ Καταβάτης), Σαμαντάς.

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Γ. Βογιατζής): Χάχαλης, Ραμόπουλος, Λάτσης, Κωνσταντόπουλος, Γκολφίνος, Μεντζελόπουλος, Αλποχωρίτης, Καταρτζόπουλος, Μιχαλόπουλος (72’ Νταφογιάννης), Μητρόπουλος (81’ Αλεξόπουλος), Παναγόπουλος (46’ Τσαρτόλιας).