Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στα φιλικά ο Παναιγιάλειος

Πηγή: soccerplus.gr

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει στα φιλικά του παιχνίδια ο Παναιγιάλειος, αφού χθες έκανε την 4η του νίκη σε ισάριθμα ματς, κερδίζοντας και στο Δερβένι τον τοπικό Αστέρα με 0-3.

Οι «μελανόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 13’ λεπτό με σούτ από τον Ηλία Μπίτρα, ενώ στο 47’ λεπτό ο Σπυρόπουλος με διαγώνιο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας των Σπυρόπουλου-Λελούδα.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε λίγο πριν το τέλος ο Μπούνας με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Δεν αγωνίστηκαν από το Παναιγιάλειο ο Τάκης Παπαδόπουλος (ένοιωσε ενοχλήσεις στη διάρκεια της προθέρμανσης) και οι Βαγγέλης Γκάτσης Βλάχος Νίκος (οικογενειακές υποχρεώσεις).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Κοντογεώργος, Κόρακας, Καφεντζής, Παπασπηλιόπουλος, Σπανογιάννης, Κουραχάνης, Μπακατσέλος, Χριστόπουλος, Σκούτας, Οικονόμου, Μπίτρας

Αγωνίστηκαν και οι: Αθανασόπουλος, Δημόπουλος, Σπυρόπουλος, Κουτρόπουλος, Αποστόλης, Σαντρί, Μπούνας, Μίτσης, Μιχαλόπουλος