Φιλική ισοπαλία στα Ζαρουχλέικα

Iσόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο Πατρών και στον Άρη Πατρών.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος η ομάδα της πλατείας ήταν καλύτερη και άνοιξε το σκορ με ένα καταπληκτικό σουτ του Στάθη Τσαρτόλια στο «Γ» της εστίας του Αθανασακόπουλου.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ατρόμητου ήταν καλύτερη και ισοφάρισε δύο λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού όταν ο Δημήτρης Χριστόπουλος εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ασταθής απόκρουση του τερματοφύλακα και από κοντά ο νεαρός Νίκος Γκότσης έγραψε το τελικό 1-1.

Η ομάδα του Γιάννη Βογιατζή στο πρώτο της φιλικό έδειξε θετικά στοιχεία δείχνοντας ότι φέτος θα έχει μια πολύ δυνατή ομαδα. Επόμενο φιλικό το Σάββατο με τον Ηρακλή Πατρών στο γήπεδο του Πετρωτού.

Αντιθέτως η ομάδα του Μίλαν Τσίρκοβιτς και Χρήστου Δελδήμου σήμερα έπαιξε το 3ο φιλικό με όλα τα νέα μεταγραφικά αποκτήματά της να αγωνίζονται κανονικά.

Επόμενο φιλικό με τον Ναυπακτιακό Αστέρα το Σάββατο στο γήπεδο των Ζαρουχλεΐκων (18.00).

Τέλος να υπενθυμίσουμε ότι η ομάδα του Ατρόμητου στο κύπελλο πέρασε άνευ αγώνα μιας και η Καλαμάτα θα αγωνιστεί στην Football League.