“Kαθάρισε” ο Μαντάς για τον Ατρόμητο Πατρών

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κώστας Ανδριανός

ΣΚΟΡΕΡ: 52’ Μαντάς

Σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο ο Ατρόμητος Πατρών επικράτησε με το φτωχό, αλλά σημαντικό 1-0 της Α.Ε. Λιμνοχωρίου και πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας παιχνίδι περισσότερο από την Αχαϊκή που αγωνίζεται την Κυριακή.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 52ο λεπτό από τον Ανδρέα Μαντά με άψογο τελείωμα, ύστερα από κάθετη μπαλιά του Δημήτρη Μικελάτου.

Οι γηπεδούχοι είχαν μια αρκετά καλή ευκαιρία στο πρώτο μέρος να σημειώσουν γκολ, αλλά το σουτ του Κυριακόπουλου εξουδετέρωσε ο Αθανασακόπουλος. Στο δεύτερο μέρος μετά το γκολ δεν άλλαξε κάτι δραματικά και οι «πορτοκαλί» έφτασαν σε ακόμα μία νίκη τη φετινή περίοδο.

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ (Γ. Ζερδεβάς): Δρόσος, Παρασκευόπουλος, Μπεκίρης, Λιάκος, Τακόπουλος, Καρρίτσας (84’ Κωστούρας), Σουρανής, Λαμπρόπουλος (64’ Βλάχος), Κυριακόπουλος, Ντουράι, Νιφόρας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Χ. Καραπίτσος): Αθανασακόπουλος, Μπελεζάκης, Κωστής, Αγκαράι, Γιαννόπουλος (46’ Μανθόπουλος), Παπαγεωργίου, Αναγνώστου (77’ Σδρόλιας), Μαντάς (65’ Δ. Χριστόπουλος), Ανδρεόπουλος, Γραμματικόπουλος (83’ Γερογιάννης), Μικελάτος.