Γ΄ Κατηγορία: Οι σκόρερ των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής

Μεγάλο διπλό σημείωσε η Άβυθος 2017, αφού κατάφερε να κερδίσει εκτός έδρας 0-1 τον Κρίνο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βλάχου στο 92ο λεπτό.

Η Δόξα Νιφορείκων αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον ΠΑΟΚ 0-1 (27' Πέττας) αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε στο 28' με τον Παναγόπουλο και με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου πέτυχε δύο γρήγορα γκολ μέσα σε δύο λεπτά 46' Μαργαρίτης και 47' Γεωργίου το τελικό 4-1 έγραψε ο Μαρινόπουλος στο 87'.

Ο Αχιλλέας Καμαρών δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Σκεπαστού με σκορ 3-2 οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Βραχλιώτη στο 15' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 26' με τον Κ.Τραγότσαλο, το Σκεπαστο έκανε το 1-2 με τον Π.Τραγότσαλο στο 50', τελικά οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και γύρισαν το ματς με τα γκολ του Τριανταφυλλόπουλου στο 67' και Νικολάου στο 76'.

Η Δάφνη Πατρών επιβλήθηκε εύκολα του Σπάρτακου με σκορ 4-1. Ο Σπρίντζος στο 5' άνοιξε το σκορ για να κάνει το 2-0 στο 7' ο Παπαδόπουλος ο Σπάρτακος μείωσε σε 2-1 με τον Μπίλη στο 16'. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου η Δάφνη έκανε τρία τα τέρματά της με τον Χρυσικό στο 47' το τελικό 4-1 έγραψε και πάλι ο Σπρίντζος με γκολ στο 90'.

ΑΕ Αρόης-Καλλιθέα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σαββόπουλο Α. στο 60'. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Δημητρακόπουλο στο 85'.

Τέλος η Αστραπή επικράτησε δύσκολα της ΑΕΚ Πατρών με 3-2. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχαν δύο γρήγορα γκολ με τον Γιαννόπουλο στο 5' και 10' ο ίδιος παίχτης κατάφερε να σημειώσει και χατ τρικ στο 37' για το 3-0. Στο 45' ο Φραντζής έκανε το 3-1 για την ΑΕΚ και στο 81' ο Μπάλλας μείωσε σε 3-2.