Γ΄ Κατηγορία: Χέρι-χέρι συνεχίζουν Δόξα Νιφορεΐκων-Άβυθος 2017, οι «γκολτζήδες» της αγωνιστικής

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της η Δόξα Νιφορεΐκων που σήμερα επικράτησε με σκορ 2-0 του Κρίνου χάρις τα γκολ του  (51') Ανδρικόπουλου και (62') Χαλκιά.

Το σκορ της αγωνιστικής σημειώθηκε στην αναμέτρηση Δάφνη-Άβυθος 2017 (2-6).

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Μουτσά και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 32' με τον Γκοτσόπουλο.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2 (34' Σπρίντζος) όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Άβυθος μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να πετύχει δύο γρήγορα γκολ με τον Ευθυμίου στο 63' και στο 66' για το 1-4. Στο 70' η Δάφνη μείωσε σε 2-4 με τον Χριστοφοράτο αλλά και πάλι οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο γρήγορα γκολ με τον Ευθυμίου (84') και Γκοτσόπουλο (86') για το τελικό 2-6.

Η Καλλιθέα σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι λόγω της έντονης βροχής και του ανέμου κατάφερε να επικρατήσει της Αστραπής Ψαροφαίου στο ντέρμπι της αγωνιστικής με σκορ 1-0 με γκολ του Κολοβούρη στο 91o λεπτό και έκανε σημαντικό βήμα για την τετράδα.

Μοιρασιά είχαμε στο παιχνίδι Μετόχι-ΑΕ Αρόης 2-2 , οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13'  με τον Μαντζουράκη, οι γηπεδούχοι όμως ισοφάρισαν στο 28' Κωνσταντόπουλο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν εκ νέου με 1-2 με τον Ακτύπη στο 34'.

Τελικά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με γκολ του Γ.Γκοτσούλα (87'). Τρία δοκάρια είχαν οι "πράσινοι", ενώ στο τέλος του παιχνιδιού υπήρχε ένταση, με τους γηπεδούχους να έχουν πολλά παράπονα από τον ρέφερι.

Τέλος αναβολή είχαμε στις αναμετρήσεις ΑΕΚ Πατρών-Σπάρτακος και Αχιλλέας Καμαρών-ΠΑΟΚ Πατρών. Αναμένουμε από την  ΕΠΣ Αχαΐας να ορίσει τα δύο ματς σε νέα ημερομηνία. Ρεπό αυτήν την αγωνιστική είχε η ομάδα του Σκεπαστού.