Σούπερ Δάφνη Πατρών, νίκη με ανατροπή!

Πράνταλος (Κωσταδήμας-Γαλανόπουλος)

Σκόρερ: 85΄,94΄ Θεοδωρόπουλος-24΄ Καραχάλιος

Πολύ σημαντική νίκη και μάλιστα με ανατροπή σημείωσε η Δάφνη Πατρών απέναντι στον Κρίνο με 2-1. Η ομάδα του Θανάση Μανωλίδη σημείωσε και τα δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ και διατηρήθηκε σε τροχιά τετράδας.

Ο Καραχάλιος στο 24ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα της Δυτικής Αχαΐας. Στο 85΄ ο Θεοδωρόπουλος ισοφάρισε για την ομάδα της Πάτρας σε 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα του, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Δάφνη Πατρών: Πολυδωρόπουλος, Μασούρας, Μαστρογιαννόπουλος, Λάμπρου (46΄ Βλάχος), Κραβαριώτης, Παπαδόπουλος (46΄ Φραντζής), Κωστόπουλος (61΄ Μπογδάνος), Θεοδωρακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Γκαβογιάννης, Θεοδωρόπουλος.

Κρίνος: Κοκκίνης, Ράθωσης (53΄ Θ. Γαλαριώτης), Κατριμπούζας, Καρέλας, Κωνσταντινόπουλος, Σοφιανός, Χοτζάι, Μαρσέλης, Τραχάνης (91΄ Τσιρίκος), Καραχάλιος (93΄ Γ. Ρηγόπουλος), Ρηγόπουλος.