Χ-ορταστική ισοπαλία για Καλλιθέα και Αχιλλέα Καμαρών

Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε την Κυριακή στο δημοτικό γήπεδο "Κ. Ζάρρας", μεταξύ της Καλλιθέας και του Αχιλλέα Καμαρών με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 2-2.

Η αναμέτρηση άρχισε με την πρώτη καλή φάση στο 5' να ανήκει στον Αχιλλέα, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το αντίθετο έγινε στην περίπτωση της Καλλιθέας, η οποία στην πρώτη της επίσκεψη (13') άνοιξε το σκορ με με κοντινή κεφαλιά του Κορκόντζηλα.

Ο Αχιλλέας αντέδρασε άμεσα και στο 20', έπειτα κι λάθος υπολογισμό μεταξύ αμυντικού και τερματοφύλακα, ο Μπαμπιλης σε άδεια εστία ισοφάρισε για την ομάδα του.

Η συμπλήρωση του 31ου λεπτού βρήκε την Καλλιθέα να χάνει ευκαιρία για να διπλασιάσει το προβάδισμά της, η μπάλα όμως δεν της έκανε το χατίρι, ενώ ο Αχιλλέας, λίγο αργότερα, προσπάθησε να αντιδράσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε.

Με την έναρξη της επανάληψης οι ομάδες συνέχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες, με την Καλλιθέα να μην μπορεί στο 52' να απειλήσει έπειτα από σουτ που έγινε, το οποίο κατέληξε σε κόρνερ, με τη φάση εν συνεχεία να τελειώνει.

Στο 62' ήταν η σειρά του Αχιλλέα να δημιουργήσει ευκαιρία, το σουτ όμως, έπειτα από τετ-α-τετ, χτύπησε στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο κίπερ του σταμάτησε επίθεση της Καλλιθέας.

Με τη συμπλήρωση 65 λεπτών, ήρθε η σειρά του Αχιλλέα να πάρει το προβάδισμα χάρη το γκολ του Μαρή, με οποίο οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ολική ανατροπή.

Από κει και πέρα η Καλλιθέα προσπάθησε να βρεί το δρόμο για την ισοφάριση, κάτι που κατάφερε στο φινάλε του αγώνα με τον Κώστα Δημητρακόπουλο, παραμένοντας σταθερά στην 5η θέση.

Καλλιθέα (Γ. Αποστολάκος): Κορκόντζηλας, Μαυρογένης, Σπηλιωτόπουλος, Κούτρας (51' Γαλάνης), Παπαδάτος, Κορκόντζηλας Κ., Αντωνόπουλος, Σακαμπέτης (60' Κούτρας), Κολοβούρης, Μίκας, Δημητρακόπουλος

Αχιλλέας Καμαρών (Σ. Μπαβιώλης): Μακρής (44' Ευσταθίου), Νικολάου, Χριστόπουλος, Ντακούλιας (78' Τζηκας), Ιατρόπουλος, Καραμπουλας, Μπάζος (46' Καραχάλιος), Καρέλης, Μπαμπίλης, Τριανταφυλλόπουλος (73' Νανάκος), Μαρής.

Επιμέλεια: Σπύρος Μαράτος