Nίκη και τώρα ντέρμπι για τον Πυρσό

Διαιτητής : Μπακόπουλος

Χωρίς να συναντήσει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία η ομάδα του Πυρσού επικράτησε πολύ εύκολα της νεανικής ΑΕ Αρόης με σκορ 5-1 και πάει με πολύ καλή ψυχολογία στο ερχόμενο ντέρμπι με την Π.Ο. Αυτόνομη.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο καθώς ο Πυρσός πέτυχε δύο γκολ με τον Δριμάλα στο 7′ και τον Αυγερινό Λόη στο 22′. Το 3-0 σημειώθηκε στο 28′ με αυτογκόλ του Καζάνα για να έρθει η μείωση του σκορ σε 3-1 από τον Πλούμη στο 31′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φράγκος πέτυχε δύο τέρματα στο 53′ και 79′ και έγραψε το τελικό 5-1. Τέλος αξίζει να σημειωθεί πως στο ημίχρονο ο Αυγερινός Λόης είχε δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ περίπουυ από τα 30 μέτρα.

ΠΥΡΣΟΣ (Κ.Πλώτας): Παντζόγλου, Αλεξόπουλος, Ανδ.Λόης,Τσαπικούνης (74’Κατσαΐτης), Μαρουλάς, Γιαννόπουλος (77′ Ν.Μπασιλάρης), Ν.Μπασιλάρης, Π.Μαχμούντ (60’Κωνσταντινόπουλος), Δριμάλας, Αυγ.Λόης, Φράγκος.

ΑΕ ΑΡΟΗΣ (Θ.Πατρώνης): Καράπαππας,Χουντάλας (80’Αγγελόπουλος),Καζανάς, Παναγιωτακόπουλος, Κουστουμπάρδης (55’Κυριάκου), Πολυζωγόπουλος, Κωστόπουλος, Πατρώνης, Σαββόπουλος (65’Πολυζωγόπουλος), Πλούμης,Καραγκούνης(40’Ακτύπης).