Μοιρασιά στο ντέρμπι της πρεμιέρας (photos)

ΣΚΟΡΕΡ: 61' Σώζος - 77' Σταυρόπουλος)

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στην πρεμιέρα του Β΄ ομίλου της Β΄ Κατηγορίας δύο ομάδες που έχουν θέσει πρωταγωνιστικoύς στόχους. Αρόη και Πολύτεκνος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα ματς που και τα δύο γκολ μπήκαν μετά την ολοκλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.

Ο Σώζος (φωτ. Γιάννης Ηλιόπουλος) άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό για την ομάδα του Χρήστου Λάιου, αλλά στο 77ο λεπτό ο Σταυρόπουλος με πλασέ ισοφάρισε για το συγκρότημα του Γιώργου Μέρελη. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του σκόρερ τους, Γιάννη Σώζου στο 72ο λεπτό.

ΑΠΟ ΑΡΟΗΣ (Χ. Λάιος): Γιαννικόπουλος, Ασημακόπουλος (66' Γκοτσόπουλος), Ματζαβίνος, Ραβαζούλας (59' Χριστόπουλος), Νταλάπας, Σύρος, Σακελλαρίου, Καμποσιώρας, Γεροντίδης, Γραμματσούλιας (52' Δεπούντης), Σώζος.

ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ (Γ. Μέρελης): Μαργαλιάς, Κούβελας, Σταυρόπουλος (90' Μυλωνάς), Δημητρόπουλος, Μπαρδούσης (64' Κακαφώνης), Αθανασακόπουλος, Τσεκούρας (58' Χότζα), Πετρόβας, Λούτα, Μιχαλιτσιάνος (75' Αποστολόπουλος), Κάππας.