Πρόκριση με ...σβηστές μηχανές για Α.Ε. Καλαβρύτων

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κώστας Τσιρίνης

ΣΚΟΡΕΡ: 29΄ Μενύχτας, 43΄ Γιαννόπουλος, 50΄ Τσαβαλάς, 64΄, 75΄ Κουτρουμάνης, 85΄Δημ. Καλαμαράς - 72΄ Σερβές

Η Α.Ε. Καλαβρύτων μετά την νικηφόρα πρεμιέρα κόντρα στον Κεραυνό Σελιανιτίκων για το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας, πήρε την πρόκριση στο κύπελλο κόντρα στον ίδιο αντίπαλο επικρατώντας με 6-1.

Η ομάδα του Κώστα Βλάχου επέβαλε τον ρυθμό της από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και έφτασε σε μια εύκολη νίκη - πρόκριση στην β΄ φάση του θεσμού στην οποία θα έχει την ευκαρία να αντιμετωπίσει ομάδες Α΄ Κατηγορίας και Γ΄ Εθνικής.

Το σκορ για την ομάδα της ορεινής Αχαΐας άνοιξε ο Μενύχτας στο 29ο λεπτό και ακολούθησαν δύο γκολ από τον Κουτρουμάνη, Γιαννόπουλο, Τσαβαλά και Δημ. Καλαμαρά. Το γκολ της τιμής για την ομάδα της Αιγιάλειας σημείωσε ο Σερβές στο 72ο λεπτό.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Τζόβολος (58΄ Μπερτσουκλής), Φάκος Διον. Καλαμαράς, Παπαγεωργίου (46΄ Παπαβραμόπουλος), Σταύρακας (57΄ Παπαδόπουλος),  Μενύχτας, Κουτρουμάνης, Γιαννόπουλος (50΄ Γ. Τσαβαλάς), Δημ. Καλαμαράς, Σταματόπουλος.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ : Αγ. Μερκούρης, Δ. Σωτηρόπουλος, Αντωνόπουλος, Σ. Μερκούρης, Μεντζελόπουλος, Σ. Γεωργακόπουλος,    Π. Γεωργακόπουλος, Ρηγόπουλος, Σερβές, Μαραγκόπουλος (70΄ Γεμιχόπουλος), Χριστόπουλος.