Την «έκπληξη» η Φλόγα Ροδιάς

Φλόγα Ροδιάς-ΑΕ Δρεπάνου 3-1 παρ (0-0 κ.α.) (99’ Τσιαντομένικο, 109’, 119’ Χριστόπουλος / 112’ πεν Αγγελόπουλος)

Διαιτητής : Θ. Μπλίκας

Η Φλόγα Ροδιάς κατάφερε να πετύχει την έκπληξη απέναντι στην ΑΕ Δρεπάνου, την οποία και κέρδισε με 3-1 στην παράταση και την άφησε εκτός του θεσμού του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με 0-0 και στο 99’ λεπτό της παράτασης ο Τσιαντομένικο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 109’ λεπτό ο Χριστόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Μ. Καρατζά, ενώ τρία λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγγελόπουλου.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 119’ λεπτό και πάλι ο Χριστόπουλος.

ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ: Γκιώνης, Ανδρ. Νιγιάννης, Χρυσανθακόπουλος (9΄ Αλεξόπουλος), Π. Λιακόπουλος, Σπανός, Μηλάτος, Λεκάϊ (46΄ Τσιάπι), Χριστόπουλος, Κατσαούνης, Τσιαντομένικο, Γκλαβάς

Α.Ε. ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Σγούρας, Μητρόπουλος, Σανδραβέλης, Πετρόπουλος, Νταλαμάρας, Αγγελόπουλος, Μαραθεύτης (46΄ Γ. Τσάκας), Καρβούνης, Αβούρης, Ζιάζιαρης, Καρέλας