Πρόκριση στο 92΄ για την Προοδευτική Πατρών

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Κουτρουμάνης

ΣΚΟΡΕΡ: 14’ Δ. Ξενάκης, 68’ Δ. Καράμπελας – 13’ Τζορμπατζόγλου, 38’ Μπούνιας, 92’ Α. Μαρτζάκλης

Μετά την σπουδαία νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στον Αχαιό Σαραβαλίου η Προοδευτική Πατρών συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματά της, αφού επικράτησε με 3-2 του Ολυμπιακού Πατρών παίρνοντας την πρόκριση για την γ΄ φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Ο Τζορμπατζόγλου έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους, αλλά ο Ξενάκης ισοφάρισε στο αμέσως επόμενο λεπτό. Στο 38΄ ο Μπούνιας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Κώστα Αθανασόπουλου, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την απάντηση με τον Δ. Καράμπελα στο 68΄.

Στο 92ο λεπτό ο Α. Μαρτζάκλης «σφράγισε» την πρόκριση για την ομάδα του μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κ. Καλπουζάνης): Τσακριλής, Ν. Δημόπουλος, Μάνθιος (67’ Βγενόπουλος), Σταθόπουλος, Π. Δημόπουλος, Πουρνατζής, Δ. Ξενάκης, Τζουβέκας, Β. Καράμπελας, Μ. Ξενάκης (75’ Λιβαθηνόπουλος), Δ. Καράμπελας.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ (Κ. Αθανασόπουλος): Έξαρχος, Κλήμης, Νικολόπουλος, Α. Μαρτζάκλης, Γ. Μαρτζάκλης, Δαφαράνος, Γιαχαλής, Μπούνιας (70’ Α. Μαρτζάκλης), Τζορμπατζόγλου, Φωτόπουλος (80’ Μπενέτσης), Μουσχής.