Πανηγυρική άνοδος για την Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας - Επεισοδιακή νίκη η Εγλυκάδα, «τριάρα» η Περιβόλα

Στον Α΄ όμιλο ο Αχαιός Σαραβαλίου κέρδισε με 2-0 τον Ατρόμητο Λάππα και σε συνάρτηση με την ισοπαλία στο άλλο παιχνίδι, πέρασε μόνος πρώτος.

Στον Β΄ όμιλο η Περιβόλα κέρδισε με 3-1 την Περιβόλα και μπήκε για τα καλά στο "κόλπο της ανόδου". Ο Απόλλων Εγλυκάδας κέρδισε με 3-2 τον Πολύτεκνο με δύο γκολ στο φινάλε και με πολλά παράπονα από τους Πολύτεκνους για το πέναλτι που δόθηκε στις καθυστερήσεις.

Οι Εγλυκαδιώτες προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Σταματέλου, ο Μπαρούνης με δύο γκολ ανέτρεψε το σκορ για την ομάδα των Ν. Αθανασακόπουλο-Τ. Βασιλόπουλου, αλλά η ήττα ήρθε μοιραία στα τελευταία λεπτά. Στα πλέι άουτ ο Ολυμπιακός Πατρών μετά την νίκη του επί των Ψηλαλωνίων σώθηκε και μαθηματικά, ενώ την τελευταία αγωνιστική θα γνωρίζουμε ποιες ομάδες θα υποβιβαστούν.

Στον Γ΄ όμιλο η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας γιορτάζει την άνοδό της στην Α΄ ΕΠΣΑ, μετά την επιβλητική "εξάρα" και την ήττα του Αετού Ρίου από την Αργυρά για 2η φορά μέσα σε λίγες ημέρες.