Τρίποντο - ανάσα για την Αργυρά

Πολύ σπουδαία νίκη σημείωσε η Αργυρά με 3-1 κόντρα στην ουραγό Αναγέννηση/Αίας. Με αυτή την νίκη οι «νεοφώτιστοι» έφτασαν τους 13 βαθμούς έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο και βρίσκονται οριακά στην ζώνη των πλέι άουτ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Κώστας Κουκής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ έξι λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 24΄του ματς, ο Μάγκος έκανε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν με τον Ζαππή στο 56΄, αλλά η Αργυρά στο 90΄έγραψε το τελικό 3-1 με σκόρερ τον Ασημακόπουλο.

ΑΡΓΥΡΑ: Μαυρόγιαννης, Διγγελόπουλος Σ., Τζουγανάτος, Σταματάκης, Διαμαντόπουλος, Κουτσούκης, Ασημακόπουλος, Μάγκος, Παπαζαφείρης(85΄Παπανικολάου Α), Κουκής(72΄Παπανικολάου Π), Διγγελόπουλος Π.(60΄Βάσιλας)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΑΙΑΣ: Χατζιάι, Αγγελάκης, Καραΐσκος, Ξηρουχάκης, Ζαππής (85΄ Καρβελάς), Σταματόπουλος, Λάμα, Καραμανόγλου (63΄ Χρυσανθόπουλος), Πολυχρονόπουλος, Σκούτας, Χριστόπουλος.