"Αγγλικό" σκορ στο Ρίο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς

ΣΚΟΡΕΡ: 23΄ Κουτσομπελίτης, 53΄, 64΄ Μπαρδούσης-2΄ Μπαστούλης, 31΄ Σπηλιωτόπουλος, 41΄ Ζιάκας

Έξι φορές η μπάλα βρήκε δίχτυα στο ματς ανάμεσα στην Φλόγα Κάτω Καστριτσίου και τον Αχαϊκό για τον Β΄ όμιλο της Β΄ Κατηγορίας στο γήπεδο του Ρίου το οποίο έληξε 3-3.

Η ομάδα του Αχαϊκού προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μπαστούλη, αλλά ο Κουτσομπελίτης ισοφάρισε για την ομάδα του Σοφοκλή Παναγόπουλου λίγα λεπτά αργότερα.

Ο έμπειρος Σπηλιωτόπουλος έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους στο 31΄, ενώ ο Ζιάκας στο 41΄ σημείωσε το 1-3 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι, πίεσαν για την ισοφάριση και τα κατάφεραν.

Αρχικά ο Ανδρέας Μπαρδούσης στο 53΄ μείωσε σε 2-3, ενώ στο 64΄ ο ίδιος παίκτης έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

ΦΛΟΓΑ: Γάτσος, Κουτσαβάκης, Καυκάς (80΄ Ζαχαρόπουλος), Μερλής, Κουτσουμπελίτης, Σπυρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ανδρεόπουλος (46΄ Κρέτσης), Μιχαλόπουλος, Μπαρδούσης, Μαυρομάτης.

ΑΧΑΪΚΟΣ: Παγανιάς, Ζησιμόπουλος, Σπηλιωτόπουλος (58΄ Γραμματικός), Φωτόπουλος (67΄ Γ. Κατσιάδας), Αγγελής, Παπαζαφείρης, Μπούμπαλης, Ζιάκας, Βίτσος (60΄ Μαρτζάκλης), Μπαστούλης, Παναγιωτακόπουλος.