«Λυτρωτής» ο Κατσαούνης για την Φλόγα Ροδιάς!

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Aθανασόπουλος

ΣΚΟΡΕΡ:   15΄ 54΄ Γιάχα - 11΄ 85΄ Κατσαούνης, 48΄ Τζιαντομένικο

Επιστροφή στις νίκες για την Φλόγα Ροδιάς και μάλιστα εκτός έδρας. Η ομάδα του Μίλτου Καρατζά επιβλήθηκε με 3-2 του Κεραυνού 2016 και διατήρησε τις ελπίδες που έχει για την κατάληψη της 4ης θέση που οδηγεί σε αγώνες μπαράζ.

Ο Κατσαούνης μόλις στο 11ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα της Αιγιάλειας, αλλά ο Γιάχα τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Ο Τζιαντομένικο με το «καλημέρα» του δευτέρου ημιχρόνου έκανε το 1-2 για την Φλόγα, αλλά η ομάδα του Τάσου Γιαλλουρή βρήκε και πάλι την απάντηση από τον Γιάχα στο 54ο λεπτό. Πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα ο Κατσαούνης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στους «νεοφώτιστους», μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2016: Θωμάς, Μπουρνάκας (65΄ Μαραγκός), Αβραμόπουλος (88΄ Αβραμόπουλος), Μπουρίκας (78΄ Κρίκας), Παπαχρονόπουλος, Μηλάτος, Ρουντζαμάνης, Γασπαρινάτος, Δημητρίου, Θωμάς, Γιάχα.

ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ: Βαρνακιώτης, Δεσποτόπουλος, Aλευρίτης, Π. Λιακόπουλος, Ανδρ. Λιακόπουλος, Τζιαντομένικο, Κλάϊντι, Χριστόπουλος, Κατσαούνης, Μπαντούνας, Γκλαβάς (89΄ Καζάνης).