«Εξάρα» και τρίτη σερί νίκη για τον Αχαϊκό

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κώστας Τηλιγάδας

ΣΚΟΡΕΡ: 5’ Παναγιωτακόπουλος, 40’ Σκόνδρας, 41’, 52΄, 60’ Ψαρράς, 76’ Ζιάκας -33’ Γαλάνης

Ο Αχαϊκός βρίσκεται σε «δαιμονιώδη» φόρμα το τελευταίο διάστημα και το επιβεβαιώνει σε κάθε αγωνιστική. Οι «πιτσιρικάδες» του Γιώργου Νικολακόπουλου επιβλήθηκαν με 6-1 της Δάφνης Πατρών, έχοντας για ακόμα ένα παιχνίδι ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νίκο Ψαρρά που σημείωσε χατ-τρικ.

Ο Παναγιωτακόπουλος μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους «μπλε». Ο Γαλάνης ισοφάρισε στο 33΄ σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, για να ξαναβάλει σε θέση οδηγού την ακαδημία που εδρεύει στην Περιβόλα ο Σκόνδρας στο 40ο λεπτό.

Ακολούθησαν άλλα τρία τέρματα από τον Ψαρρά, ενώ ο Ζιάκας στο 76΄ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» για την ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΧΑΪΚΟΣ: Παγανιάς, Αποστολόπουλος (68’ Πλής), Κοκκίνης, Σκόνδρας, Ζησιμόπουλος, Μπούμπαλης., Σταμούλης (61’ Βαρβιτσιώτης), Ψαρράς, Πανάρετος, Σκούρτας (77’ Φίκαρης), Παναγιωτακόπουλος (70’ Ζιάκας).

ΔΑΦΝΗ ΠΑΤΡΩΝ: Πολυδωρόπουλος, Στάμος, Μαντζαβίνος, Φωτόπουλος, Φραντζής, Παπαδόπουλος (65’ Βλάχος), Μητσόπουλος, Θεοδωρακόπουλος, Γαλάνης, Λαμπρόπουλος (60’ Γιάνναρος), Μανωλίδης (71’ Ιατρού).