"Απόδραση" από την Αιγείρα για Κεραυνό 2016

ΣΚΟΡΕΡ: 89’ Κλουκίνας – 24’ Στάμος, 51’ πεν. Ρουντζαμάνης

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ ο Κεραυνός 2016 νίκησε εκτός έδρας την Θύελλα Αιγείρας με σκορ 2-1. Τα γκολ για την ομάδα του Τάσου Γιαλλουρή σημείωσαν οι Στάμος και Ρουτζαμάνης με πέναλτι στο 51ο λεπτό.

Δοκάρι σε κεφαλιά του Γασπαρινάτου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Αβραμόπουλου

Σημαντικές ευκαιρίες για διεύρυνση του σκορ είχαν οι Ρουντζαμάνης (2), Μπουρίκας, Αβραμόπουλος, Θωμάς, Στάμος. Η ομάδα της Αιγείρας απλά σημείωσε το γκολ της τιμής με τον Κλουκίνα ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του αγώνα.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ: Βασιλακόπουλος, Κριτάκης (62’ Ριγανάς), Ζαραδούκας, Α. Μάρκου, Ασημακόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Υφαντής, Γεωργούλης (66’ Βόττας), Κλουκίνας, Δημόπουλος (46’ Α. Νακελάρης), Ε. Μάρκου.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2016: Γιάνναρης, Δημητρίου, Τσάκας, Παπαχρονόπουλος, Γασπαρινάτος, Μπουρίκας, Ρουντζαμάνης, Παπαχαραλάμπους, Στάμος, Θωμάς, Αβραμόπουλος.