Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Α.Ε. Δρεπάνου

ΣΚΟΡΕΡ: 11’ 21’ Καρβούνης, 30’ 38’ Παπαδιονυσίου – 43’ Τζόβολος 73’ Κουτρουμάνης.

Η Α.Ε. Δρεπάνου ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε δίκαια σε μια πανάξια νίκη με 4-2 κόντρα στην Α.Ε. Καλαβρύτων που το πάλεψε, όσο μπορούσε.

Ο Καρβούνης στο 11ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Πέτρου Χρηστίδη. Στο 30ο λεπτό ο Χρήστος Παπαδιονυσίου έκανε το 3-0 και στο 38΄ο ίδιος παίκτης το 4-0.

Οι Καλαβρυτινοί το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν αρχικά με τον Τζόβολο σε 4-1 στο 43΄, ενώ στο 73΄ ο νεαρός Κουτρουμάνης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΑΕ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Αναγνωστόπουλος, Χριστόπουλος, Σανδραβέλης, Νταλαμάρας (66’ Πετρόπουλος), Αβούρης (72’ Μαραθεύτης), Αγγελόπουλος, Χαρακίδας, Καρβούνης, Αναγνώστου (58’ Καττές), Παπαδιονυσίου Φραντζής (81’ Καρέλας).

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Καλαμαράς (16’ λ.τ. Αλεξόπουλος), Μπαχάς, Φάκος, Τζόβολος, Παπαδόπουλος (66’ Κατεργάρης), Κουτρουμάνης Δημόπουλος Μάρης (30’ Γ. Αναγνωστόπουλος), Θ. Αναγνωστόπουλος, Καμπεράι (73’ Κοντογιώργης).