«Λύτρωση» στο 92΄ για τον Πήγασο Πατρών

ΣΚΟΡΕΡ: 9' Τζάκας (αυτογκόλ), 86' Χρυσοβέργης- 25΄ Τζάκας, 54'Πολίτης, 92' Γιωργιόπουλος

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Πήγασος Πατρών κατάφερε να πάρει την νίκη με 3-2 απέναντι στα Καμίνια, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την απευθείας παραμονής του στην Β΄ Κατηγορία.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με το αυτογκόλ του Τζάκα, αλλά ο ίδιος παίκτης στο 25ο λεπτό διόρθωσε το λάθος, ισοφαρίζοντας για τους «βυσσινί» σε 1-1.

Στο 54ο λεπτό ο Πολίτης έκανε το 1-2 για το συγκρότημα του Παναγιώτη Παπαγεωργίου, αλλά ο Χρυσοβέργης στο 86΄ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση στα τελευταία λεπτά. Και ενώ όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα μοιράζονταν τον βαθμό της ισοπαλίας, ο Γιωργιόπουλος στο 92ο λεπτό είχε αντίθετη άποψη, σκοράροντας για τον Πήγασο, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς, χαρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στην «μάχη» της παραμονής.

ΚΑΜΙΝΙΑ: Χατούπης, Πήττας (67΄ Κούρτης), Τσόλκας, Κωστόπουλος, Βερβέρογλου, Παλούμπης (55΄ Δουβός), Κυριακόπουλος (74΄ Νικολακόπουλος), Τσούνης, Σίνος (77΄ Σαλάκου), Χρυσοβέργης, Σταμπολτάς.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Πόγκας, Λεβέντης, Κακαφώνης, Καραβότας, Καρύδας, Κονδύλης, Πολίτης, Παπαγεωργίου, Γιωργιόπουλος, Κ. Σπαθής, Τζάκας.