Ανανέωσε την παραμονή της η Αυτόνομη

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μιχαλόπουλος (Σπυρόπουλος - Παρδάλης)

ΣΚOΡΕΡ: 92’ Διαμαντόπουλος / 15’, 23’ Αλ. Θοδωρή

Η Αυτόνομη επικράτησε με 2-1 των Ψηλαλωνίων εκτός έδρας και εξασφάλισε την παραμονή της στην Β΄ Κατηγορία. Και τα δύο γκολ των νικητών σημείωσε ο «συνήθης ύποπτος», Αλέξης Θοδωρής.

Στο 15ο λεπτό με ωραία ενέργεια έκανε το 0-1, ενώ στο 23ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 26ο λεπτό αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Μπίντα, αλλά οι Αυτόνομοι παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες έπαιξαν πιο ψυχωμένα και έφτασαν σε μια πανάξια νίκη.

Ο Νίκος Διαμαντόπουλος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων μείωσε σε 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ψηλαλώνια: Βουκελάτος, Κουτσούκος, Ορλώφ, Κατσιούρας (75’ Μπόλαρης), Σαραντόπουλος, Ραμαντάνης, Μπανταδάκης (80’ Πατούνας), Σεράκης, Δασκαλάκης, Ζέκας, Διαμαντόπουλος.

Αυτόνομη Π.Ο.: Γώτης, Τρίγκας, Καββαδάς, Παπαλάμπρου), Τάντουλας, Μαγκλάρας (80’ Τσαμόπουλος), Παπαδόπουλος (60' Δημακόπουλος), Αγγ. Θοδωρή, Μπίντα, Νταλίπαϊ (90' Τσεκούρας), Αλ. Θοδωρή (63’ Δημητρίου).