Εδραιώθηκε στην 6η θέση η Φλόγα Ροδιάς

ΣΚΟΡΕΡ: 43΄ 60΄ 94΄ Κατσαούνης, 52΄ Κλάϊντι - 28΄ Θωμάς, 83΄ Παπαχρονόπουλος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπύρος Παλαιολόγος

Η Φλόγα Ροδιάς επικράτησε με 4-2 του Κεραυνού 2016 και εδραιώθηκε στην 6η θέση με 47 βαθμούς. Η ομάδα του Κεραυνού, προηγήθηκε στο σκορ σε μια υποδειγματική αντεπίθεση με πέντε πάσες με τον Θωμά, είχε δοκάρι με τον Θωμά και δύο πολύ καλές ευκαιρίες να μεγαλώσει το σκορ.

Ισοφαρίστηκε όμως από λάθος εκτίμηση της άμυνας για οφσάιντ στην λήξη του ημιχρόνου και στο 2ο μέρος μην έχοντας την ίδια απόδοση αλλά και την ίδια ενέργεια από κάποιους παίκτες δέχθηκε δύο γκολ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Άκης Κατσαούνης που σημείωσε χατ-τρικ, δείχνοντας την εκτελεστική του δεινότητα.  Ο Κλάϊντι στο 52ο λεπτό είχε κάνει το 2-1 για την ομάδα του κύριου Καραντζά.

Ο Μάκης Παπαχρονοπουλος μείωσε σε 3-2 και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ όλη η ομάδα συν του τερματοφύλακα Γιάνναρης, είχε ανέβει για την ισοφάριση σε κενή εστία δέχτηκε το 4ο γκολ. Μετά την λήξη του παιχνιδιού αποβλήθηκε ο γκολκίπερ του Κεραυνού, Γιάνναρης.

ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ: Βαρνακιώτης, Δεσποτόπουλος, Ανδρ. Λιακόπουλος, Παν. Λιακόπουλος, Σπανός, Λεκάϊ (88΄ Παρασκευάς), Κλάϊντι, Χριστόπουλος, Κατσαούνης, Μπαντούνας, Γκλαβάς (83΄ Τσιάπι)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ 2016: Γιάνναρης, Δημητρίου, Αβραμόπουλος (72’ Στάμος), Σύψας (62’ Μπαλατής-80’ Αγγελόπουλος), Βετούλας, Παπαχαραλάμπους (72’ Τσάκας), Ρουτζαμάνης, Παπαχρονόπουλος, Γασπαρινάτος, Θωμάς, Γιάχα.