«Διπλό» πρόκρισης για τον Αστέρα Τσουκαλεϊκων

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Τσουκαλεϊκων 1-2 (37’ Μενύχτας / 64’ Κοτσίνης, 72’ Σπηλιωτόπουλος)

Αποβολή : 65’ Νταφογιάννης

Διαιτητής : Παναγιώτης Καδδάς

«Διπλό» πρόκρισης σημείωσε μέσα στην Χαλανδρίτσα ο Αστέρας Τσουκαλεϊκων, ο οποίος με ολική ανατροπή στο β’ μέρος έφτασε στην νίκη και πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 37’ λεπτό με τον Μενύχτα, αλλά στο 64’ λεπτό ο Κοτσίνης ισοφάρισε σε 1-1.

Ένα λεπτό μετά αποβλήθηκε ο Νταφογιάννης και άλλαξαν οι ισορροπίες του αγώνα, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και με σκόρερ τον Σπηλιωτόπουλο στο 72’ λεπτό έφτασαν στην νίκη και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ: Πατσός, Κ. Καπογιαννόπουλος (88’ Π. Καπογιαννόπουλος), Πανούσης (76’ Κ. Γεωργαντόπουλος), Μπάτραλης, Λιακόπουλος, Μαντζουράκης, Ζαχαράτος  (73’ Χριστόπουλος), Νταφογιάννης, Δελδήμος (80’ Κατσαΐτης), Κουλογιάννης, Μενύχτας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ: Τσουραμάνης, Χριστόπουλος, Κράγια (70’ Πάντος), Κολαΐτης, Καραχάλιος, Ραμαντάνης (91’ Κανελλόπουλος), Βαζούρας, Σπηλιωτόπουλος, Συνοδινός (66’ Παναγιωτόπουλος), Κοτσίνης, Γεωργίου (79’ Παρασκευάς).