Απέκλεισε τους Νέους Παναχαϊκής η Νίκη Προαστείου (photos)

ΣΚΟΡΕΡ: 53’ Φούντος, 68’ Καψής – 66’ Καλαμπόκας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σαφαρίκας (Πρέζας - Γεωργακόπουλος)

Η Νίκη Προαστείου κέρδισε με 2-1 τους Νέους Παναχαϊκής στην έδρα της και πήρε την πρόκριση στον γ΄ γύρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Kαι τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Σπύρος Φούντος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 53ο λεπτό. Ο Καλαμπόκας στο 66΄ έφερε το ματς στα ίσα για την Παναχαϊκή, αλλά η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ, αφού ο Καψής δύο λεπτά αργότερα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Νίκου Πατρών που το διατήρησε μέχρι τέλους.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Μποσγανάς, Διγγελόπουλος, Κάτσας (46’ Σμπόρας), Σαρρής (46’ Χαλκιόπουλος), Μ. Διαμαντόπουλος, Παπαθωμάς (72’ Ι. Διαμαντόπουλος), Γαλάνης, Φλωράτος, Καρέλας (62’ Μουστάκας), Φούντος, Καψής.

Κ-20 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Φ. Παπαπαναγής): Οικονομόπουλος, Βασιλόπουλος, Λαζανάς, Καλαμπόκας, Λαζάρου (72’ Μαχαίρας), Τσεκούρας (46’ Αυλωνίτης), Λιμάτσι (63’ Τσότρας), Β. Παπαγεωργίου, Αγριμάκης, Βασάρας, Βασιλικόπουλος (46’ Μακρής).

Δείτε πλούσιο φωτογραφικό υλικό του Δημήτρη Σαρρή εδώ.