Επέστρεψε στις νίκες, συνέχισε την παράδοση

Αετός Πατρών-Δαβουρλής 1-0 (35’ Λυμπέρης)

Χαμένο πέναλτι  22' Π. Μπακάλης (απέκρουσε ο Κοκκοτσής)

Διαιτητής : Καδδάς (Βασιλόπουλος-Γεωργακόπουλος)

Επιστροφή στις νίκες μετά από τρείς αγωνιστικές για τον Αετό Πατρών, αφού κατάφερε να κερδίσει 1-0 τον Δαβουρλή, συνεχίζοντας συγχρόνως μια εκπληκτική παράδοση των τελευταίων χρόνων που τον έχει να κερδίζει συνεχώς την ομάδα του Δ. Ράπτη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6’ Σέντρα του Μπινιέρη, ο Μπακάλης δεν μπορεί να κερδίσει τον Κοκοτσή που μπλοκάρει σταθερά.

14’ Λάθος του Κοκοτσή που χάνει την μπάλα, δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί ο Παπαδιονυσίου και η μπάλα περνάει κόρνερ

22’ Πέναλτι για τον Αετό σε ανατροπή του Πανόπουλου από τον Πρεμπτό, αλλά ο Μπακάλης που αναλαμβάνει την εκτέλεση νικιέται από τον Νίκο Κοκοτσή που κρατάει το μηδέν.

35’ Γκοολλλ….Σέντρα του Πανόπουλου και ο Λυμπέρης βρίσκει δίχτυα για 2ο σερί παιχνίδι και ανοίγει το σκορ για τον Αετό Πατρών.

50’ Καλή ευκαιρία για τον Δαβουρλή με τον Λαζαρίδη, ο οποίος στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Καλλιακμάνη.

55’ Σούτ του Πανόπουλου με την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα ψηλά άουτ.

60’ Ευκαιρία και πάλι για τον Δαβουρλή με τον Οικονομόπουλο, που σούταρε αρκετά μέτρα μακριά από την εστία των γηπεδούχων.

64’ Κόρνερ του Μπινιέρη, κεφαλιά του Παπαδιονυσίου με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κοκκοτσή.

66’ Σούτ του Λαζαρίδη, αποκρούει ο Καλλιακμάνης και κρατάει το 1-0.

72’ Σούτ έξω από την περιοχή του Καραμπούλα, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα μακριά από το τέρμα του Αετού Πατρών.

83’ Διπλή απόκρουση για τον Γιάννη Καλλιακμάνη, αρχικά σε κεφαλιά του Μανούσου και στην συνέχεια σε σουτ του Δελέγκου.

ΑΕΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Χ. Ράντος): Καλλιακμάνης, Γ. Ασκούνης, Η. Ασκούνης, Πανόπουλος (73’ Πουλουπάτης), Λαζανάς, Καρακάσης, Κριμπάς (80’ Καταρτζόπουλος), Παπαδιονυσίου (85’ Μαραγκός), Λυμπέρης, Μπινιέρης, Π. Μπακάλης (89’ Σπηλιωτόπουλος).

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ Κ΄92 (Δ. Ράπτης): Κοκοτσής, Τελέγκος, Κοτσιάι (78’ Μπούρσαλης), Μανούσος, Νασόπουλος (58’ Γ. Βάρδας), Βετούλας (46΄ Σ. Πρέμπτος), Λαζαρίδης, Κ. Πρέμπτος, Οικονομόπουλος (67’ Καραπιπέρης), Καραμπούλας, Ανδρεοσόπουλος.