Ισοπαλία....σαν νίκη για τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου

Άρης Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 0-0

Διαιτητής : Μακρυπόδης (Οικονόμου-Γκοτσόπουλος)

Ισόπαλο χωρίς τέρματα αναδείχθηκε το ντέρμπι ανάμεσα στον Άρη Πατρών και στον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

Πλέον στην ειδική βαθμολογία ο Κεραυνός βρίσκεται στην 1η θέση με 13 βαθμούς ενώ ο Άρης  βρίσκεται στην 6η θέση με 1 βαθμό.

Την επόμενη αγωνιστική ο Κεραυνός θα αγωνιστεί εντός έδρας με τον Πανιώνιο/Αχιλλέα που παλεύει να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό, ενώ ο Άρης Πατρών θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Πάτραι που θέλει οποιαδήποτε βαθμούς για να κλειδώσει την είσοδο του στην 4αδα.

ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

25' Φάουλ του Ζαφειροπούλου πάνω από τα δοκάρια.

31' Σουτ του Βασιλόπουλου πάνω από τα δοκάρια.

45' Σουτ του Νάτση η μπάλα θα κοντράρει σε παίχτη του Άρη και θα καταλήξει κόρνερ.

51' Σουτ του Καταρτζόπουλου η μπάλα θα κοντράρει σε παίχτη του Κεραυνού και θα καταλήξει κόρνερ.

57' Φάουλ του Παπαχριστόπουλου κεφαλιά του Καραχάλιου στο οριζόντιο δοκάρι.

59' Φάουλ του Βασιλόπουλου γυριστή κεφαλιά του Μπίτρα άουτ.

73΄ Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι  σε ανατροπή του Κούστα από αμυνόμενο, αλλά ο ρέφερι συνέχισε το ματς κανονικά, αφού θεώρησε πως έπεσε μόνος του ο παίκτης του Κεραυνού.

76' Φάουλ του Παπαχριστόπουλου κεφαλιά του Νάτση θα αποκρούσει ο Τζουραμάνης.

80' Σουτ του Καραχανίδη θα αποκρούσει ο Τζουραμάνης.

81' Σουτ του Χουσελά πάνω από τα δοκάρια.

83' Σουτ του Λάτση θα αποκρούσει ο Χάχαλης.

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Π. Χρηστίδης): Τζουραμάνης, Π. Κωνσταντόπουλος, Λάτσης, Αθανασόπουλος, Μεντζελόπουλος, Νταφογιάννης (20’ λ.τ. Δ. Κωνσταντόπουλος), Καταρτζόπουλος, Τζίφας (69’ Αλποχωρίτης), Βασιλόπουλος, Χουσελάς, Μπίτρας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Κ. Τσιπιανίτης): Χάχαλης, Παπαχριστόπουλος, Κασιώνης, Καραχάλιος, Φραγκουλάκης (94’ Κακαφώνης), Μπαμπαλιούτας (68΄ Σπαθής), Κούστα (76’ Κολώνης), Καραχανίδης (81’ Κωστίκας), Τσάτος, Νάτσης, Ζαφειρόπουλος.

Επιμέλεια: Βύρωνας Ξυπολιάς