Νίκη-οξυγόνο για Αναγέννηση με υπογραφή Μπούμπαλη!

Αναγέννηση Πατρών-Εθνικός Σαγεΐκων 5-4 (13’ Χριστόπουλος, 56’, 82’, 93’ Μπούμπαλης, 77’ Παναγόπουλος  / 34’ πεν. Μπεκίρης / 57’ Γκοτσούλιας, 63’ Ρουγκάλας, 90’ Λιακόπουλος)

Διαιτητής : Καδδάς (Τσούτσης-Βασιλόπουλος)

Τυχεροί πρέπει να νιώθουν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο των Ζαρουχλεϊκων, αφού πρέπει να παρακολούθησαν το συναρπαστικότερο παιχνίδι της φετινής χρονιάς, με συνολικά 9 τέρματα, δύο εκ των οποίων μπήκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Αναγέννηση Πατρών πήρε τελική την μεγάλη νίκη με 5-4 και ανέβασε και άλλο την βαθμολογία της εν όψει των play-out που ακολουθούν.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6’ Σουτ του Δεληγιαννάκη, αποκρούει ο Δρόσος σε κόρνερ.

7’ Κεφαλιά του Δεληγιαννάκη, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

13’ Γκοολλ…«Επέλαση» του Χριστόπουλου από το κέντρο, ο οποίος πλασάρει τον Δρόσο και ανοίγει το σκορ.

17’ Κεφαλιά του Ζαφειρόπουλου, αποκρούει σωτήρια ο Δρόσος

34’ Γκοολλ…Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για τους φιλοξενούμενους με τον Μπεκίρη, παράβαση την οποία κέρδισε ο Ρουγκάλας σε ανατροπή του μέσα στην περιοχή.

56’ Γκοολλ…Φάουλ του Κασπίρη, ο Τζίφας πιάνει την κεφαλιά με τον Δρόσο να διώχνει σωτήρια αλλά τον Μπούμπαλη να παίρνει το «ριμπάουντ» και να σημειώνει το 2-1.

57’ Γκοολλ…Προσωπική ενέργεια του Γκοτσούλια ο οποίος καταφέρνει να φέρει και πάλι στα ίσα το παιχνίδι.

63’ Γκοολλ…Εξαιρετικό σουτ του Ρουγκάλα στο «γάμα» της εστίας των γηπεδούχων, με τον Εθνικό να παίρνει προβάδισμα στο σκορ με 2-3.

77’ Γκοολλ…Ισοφάριση για την ομάδα του Λαδόπουλου, με καλό σουτ του Παναγόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

82’ Γκοολλ…Ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους με τον Μπούμπαλη να σημειώνει με το 2ο προσωπικό του τέρμα το 4-3, με καλό σουτ από το ύψος της περιοχής.

90’ Γκοολλ…Ισοφάριση για τον Εθνικό Σαγεϊκων με τέρμα του Λιακόπουλου στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης

93’ Γκοολλ…Χατ-τρικ για τον Μπούμπαλη και 5-4 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι παίρνουν μια τεράστια νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ (Β. Καραβίας): Μαρκαντώνης, Χριστοπουλος, Γρουζής (67’ Καραβίας), Ζαφειρόπουλος, Παναγόπουλος, Μπούμπαλης, Δεληγιαννάκης (46’ Μούγγουλης), Τσίφας (88’ Ορφανίδης), Τζελέπης (67’ Νικολακόπουλος), Κασπίρης, Γιάννης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ (Κ. Καψάλης): Δρόσος, Α. Καούρης (46’ Γκέτα), Αναστασόπουλος (46’ Ν. Καρκούλιας), Καρκούλιας, Βερβέρογλου, Μπεκίρης, Ρουγκάλας, Μπαντούνας, Χότζα, Λίτος (79’ Σαλαμαλίκης), Γκοτσούλιας (69’ Λιακόπουλος).