«Μοιρασιά» για Δία και Δόξα Χαλανδρίτσας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Αθανασόπουλος

ΣΚΟΡΕΡ:  26΄ Βαλσαμής-31΄ αυτ. Κοντογιαννάτος

Μοιρασιά για Δία Σαραβαλίου και Δόξα Χαλανδρίτσας στην πρωινή αναμέτρηση της Κυριακής με σκορ 1-1.

Ένα αποτέλεσμα θετικό για τους Χαλανδριτσάνους που παρέμειναν στις μεταξύ τους αναμετρήσεις με την ομάδα του Νίκου Τσολόπουλου και πρόσθεσαν ένα σημαντικό βαθμό για την β΄ φάση του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο αρχηγός Διονύσης Βαλσαμής άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό, αλλά η ισοφάριση ήρθε λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 31΄ από τον Κοντογιαννάτο που έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

ΔΙΑΣ (Ν. Τσολόπουλος): Κωστούλιας, Στανής (86’ Ραυτόπουλος), Καμπάκος, Παπανικολάου, Παπαδάτος, Κοντογιάννατος (46’ Καραΐσκος), Αντρέου (60’ Μανέτας), Βαλσαμής, Τσερικλός, Γκολφινόπουλος, Ανδρεόπουλος.

ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ (Ν. Γιαννόπουλος): Βέρρας, Κοτσανόπουλος (75’ Μετάνι), Μπάτραλης, Γεωργαντόπουλος (63΄ Σπανός), Λιακόπουλος, Μαντζουράκης, Νταφογιάννης, Διαμαντόπουλος (38’ Καπογιαννόπουλος), Παναγόπουλος (90’ Μπαρδούσης), Κουλογιάννης, Μενύχτας.