Α' ΕΠΣΑ : Οι ειδικές βαθμολογίες και τα παιχνίδια που απομένουν

Ολοκληρώθηκε και η 20η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορία και απομένουν 2 «στροφές» που θα κρίνουν τα πάντα για την τελική κατάταξη και ποιες ομάδες θα συνεχίσουν στα play-off, ποιες στα play-out και ποια θα υποβιβαστεί απευθείας από τον β’ όμιλο, ακολουθώντας τον Τριταιϊκό.

Το www.patragoal.gr σας παρουσιάζει την ειδική βαθμολογία των ομάδων, εφόσον τελείωνε τώρα το πρωτάθλημα, πως αυτές θα έμπαιναν στα μπαράζ και ποια παιχνίδια που τους ενδιαφέρουν τους απομένουν μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου

PLAY-OFF ΑΝΟΔΟΥ

ΟΜΑΔΑ

ΒΑΘΜΟΙ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

13

ΘΥΕΛΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ

12

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

9

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ

7

ΑΧΑΪΚΗ

6

ΑΕΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

4

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ

1

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

0

Μέσα στις επόμενες αγωνιστικές, οι παραπάνω ομάδες αναμένεται να παίξουν τα εξής παιχνίδια που με την τωρινή βαθμολογική κατάσταση τους ενδιαφέρουν

ΑΡΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (2 αγώνες) με Αετό Πατρών (εντός) και με ΑΠΣ Πάτραι (εκτός)

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (2 αγώνες) με Αχαϊκή (εντός) και με Ατρόμητο Πατρών (εκτός)

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ (2 αγώνες) με Άρη Πατρών (εντός) και με Κεραυνό Αγίου Βασιλείου (εκτός)

ΑΧΑΪΚΗ (2 αγώνες) με Θύελλα Πατρών (εντός) και Δόξα Παραλίας (εκτός)

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ (1 αγώνα) με Αχαϊκή (εκτός)

ΑΕΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (1 αγώνα) με Άρη Πατρών (εκτός)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (1 αγώνα) με ΑΠΣ Πάτραι (εντός)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (1 αγώνα) με Δόξα Παραλίας (εντός)

Με την τωρινή κατάσταση, οι δύο ομάδες που θα αποχαιρετούσαν απευθείας την Α’ Κατηγορία θα ήταν ο Τριταιϊκός και ο Πανιώνιος/Αχιλλέας. Πάμε να δούμε αν τελείωνε τώρα το πρωτάθλημα, πως θα ξεκίναγαν οι ομάδες στην ειδική βαθμολογία

ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

Τριταιϊκός και Πανιώνιος/Αχιλλέας

PLAY-OUT ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ

ΟΜΑΔΑ

ΒΑΘΜΟΙ

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ

25

ΔΙΑΣ ΣΑΡΑΒΑΛΙΟΥ

21

ΑΕ ΠΑΤΡΑ

18

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ

17

ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ

15

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ

14

ΠΗΓΑΣΟΣ

13

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ 

16

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΖΗΡΙΑΣ

12

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ

12

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ

12

ΖΑΒΛΑΝΙ/ΑΙΑΣ

10

ΔΡΕΠΑΝΟ

10

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ

3

Μέσα στις επόμενες 2 αγωνιστικές, οι παραπάνω ομάδες αναμένεται να παίξουν τα εξής παιχνίδια που με την τωρινή βαθμολογική κατάσταση τους ενδιαφέρουν

ΖΑΒΛΑΝΙ/ΑΙΑΣ (2 αγώνες) με Φοίνικα Ζήριας (εντός) και με Νίκη Προαστίου (εκτός)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ (2 αγώνες) με Φοίνικα Ζήριας (εντός), και με Δρέπανο (εκτός)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ (2 αγώνες) με Αστέρα Τσουκαλείκων (εντός) και με Δόξα Χαλανδρίτσας (εκτός)

ΔΡΕΠΑΝΟ (2 αγώνες) με Αναγέννηση Ψαθοπύργου (εντός) και με Δαβουρλή (εκτός)

ΔΟΞΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΤΣΑΣ (2 αγώνες) με Αναγέννηση Πατρών (εντός) και με Εθνικό Σαγεϊκων (εκτός)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ (2 αγώνες) με Δία Σαραβαλίου (εντός) και με Αναγέννηση (εκτός)

ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ (2 αγώνες) με Δρέπανο (εντός) και με Θύελλα Αιγίου (εκτός)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΖΗΡΙΑΣ (2 αγώνες) με Αναγέννηση Ψαθοπύργου (εκτός) και με Ζαβλάνι/Αίας (εκτός)

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ (1 αγώνα) με Δαβουρλή (εντός)

ΔΙΑΣ ΣΑΡΑΒΑΛΙΟΥ (1 αγώνα) με Αστέρα Τσουκαλεϊκων (εκτός)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΙΚΩΝ (1 αγώνα) με Δόξα Χαλανδρίτσας (εντός)

ΑΕ ΠΑΤΡΑ (1 αγώνα) με Πήγασο (εντός)

ΠΗΓΑΣΟΣ (1 αγώνα) με ΑΕ Πάτρα (εκτός)

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ (1 αγώνα) με Ζαβλάνι/Αίας (εντός)

Επιμέλεια : Αποστόλης Νικολόπουλος