Πρώτη νίκη για τον Κεραυνό Αγ. Βασιλείου στα πλέι οφ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Ασπρουλόπουλος

ΣΚΟΡΕΡ: 57' Κακαφώνης, 67' Παπαχριστόπουλος, 73' Τσάτος

Την πρώτη του νίκη στην διαδικασία των πλέι οφ πανηγύρισε ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου που επιβλήθηκε με 3-0 της ουραγού Δόξας Παραλίας στην έδρα του.

Η ομάδα του Κώστα Τσιπιανίτη είχε περίεργο πρόγραμμα στην αρχή των πλέι οφ που την αδίκησε και που δεν της επέτρεψε να έχει μια καλύτερη πορεία στην συνέχεια. Παράλληλα μεσοβδόμαδα γνώρισε τον αποκλεισμό από το Κύπελλο χάνοντας με 2-1 από τον Ατρόμητο Πατρών.

Στο χθεσινό ματς και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 57΄ ο Κακαφώνης άνοιξε το σκορ, δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαχριστόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Κώστα Τσιπιανίτη και στο 73΄ ο Σταύρος Τσάτος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Κ. Τσιπιανίτης): Χάχαλης, Βρεττός, Κασιώνης, Γερούκαλης, Παπαχριστόπουλος, Μπαμπαλιούτας (73’ Καραχανίδης), Κούστα, Νικολόπουλος (61’ Καραχάλιος), Τσάτος, Κακαφώνης, Σπαθής.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Χ. Γερολυμάτος): Χιωτέλης, Βγενόπουλος, Καραπατάκης, Λαζανάς, Τσίτσαρης, Οικονομόπουλος (69’ Χιόνης), Σπυρόπουλος, Ανδρικόπουλος, Δριμάλας, Φωτόπουλος, Σταυριανόπουλος.