Έκαναν το χρέος τους οι "πορτοκαλί" αλλά έμειναν με την πικρία

Ρίο: Παναγιώτης Σουτζόγλου

Παρακολουθήσατε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ ανάμεσα στο Πάτραι και στον Ατρόμητο Πατρών μέσω του www.patragoal.gr.

Ο Ατρόμητος έκανε το χρέος του κερδίζοντας το Πάτραι, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στην κατάκτηση του τίτλου μετά την νίκη της Θύελλας μέσα στην έδρα του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου

Το «Livescore»  είναι μια προσφορά της εταιρίας «Γαρουφαλής Υαλοπίνακες». Δείτε περισσότερα στο www.garoufalisglass.gr.

ΦΙΛΜ:

19' Ο Αγγελόπουλος κλέβει την μπάλα από τα δεξιά, επιχείρησε μια σέντρα-σουτ η οποία πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Βεντουρή.

21' Σέντρα του Αποσκίτη με τον Μαντά να μην μπορεί να πάρει την κεφαλιά και να γίνει απειλητικός για την εστία των γηπεδούχων

25' Μεγάλη ευκαιρία για το Πάτραι, όταν το σουτ του Μιχαλόπουλου πήρε περίεργη καμπύλη αλλά ο Αθανασακόπουλος έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ.

26' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Αθανασακόπουλο να "γλυτώνει" και πάλι την ομάδα του στο σουτ του Παπαδάτου.

35' Εκτέλεση φάουλ του Μαντά, ο Μούτσα έπιασε την κεφαλιά αλλά απέκρουσε ο Βεντουρής.

38' Μεγάλη ευκαιρία με τον Αγγελόπουλο από πλεονεκτική θέση να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια άουτ.

40' Καλό φάουλ του Αγγελόπουλου, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Πάτραι.

43' ΓΚΟΟΛΛ για τον Ατρόμητο σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιωάννου

55' Κεφαλιά προς τα πίσω του Ιωάννου, η μπάλα περνάει κόρνερ για τους γηπεδούχους.

70' ΓΚΟΟΛΛ για τον Ατρόμητο με τέρμα του Μούτσα μετά από γύρισμα από αριστερά του Μαντά που έκλεψε όμορφα την μπάλα.

72' Καλό σουτ του Αγγελόπουλου με την μπάλα να περνάει άουτ.

76' ΓΚΟΟΛΛ για το Πάτραι με τον Παπαδάτο που μειώνει σε 1-2

83' Φάουλ του Αναγνώστου, μπλοκάρει ο Αθανασακόπουλος.

84' Τεράστια ευκαιρία για το Πάτραι να ισοφαρίσει, αφού η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Τέλος στον αγώνα με τον Ατρόμητο να κερδίζει το Πάτραι αλλά να μένει με την "πικρία" της απώλειας του πρωταθλήματος

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΠΣ Πάτραι (Α. Σπηλιόπουλος) : Βεντουρής, Ρήγας, Μόρισον (80' Ντινόπουλος), Κούσουλας, Ν. Παπαδόπουλος, Βάρρας, Μιχαλόπουλος, Αναγνώστου, Καλαμπόκας (73' Παπαδόπουλος), Παπαδάτος, Νικολαΐ (86' Πόγκας)

Ατρόμητος Πατρών (Δ. Ρουγκάλας-Μ. Τσίρκοβιτς) : Αθανασακόπουλος, Κυριαζόπουλος, Ραμαντάνης, Ιωάννου, Παπαστεργίου (84' Ανδριέλος), Σωτηρόπουλος, Τσάμης, Μαντάς (71' Μπελεζάκης), Αποσκίτης, Αγγελόπουλος (73' Σπανός), Μούτσα (89' Σκιαδαρέσης)

Διαιτητής: Αλέξανδρος Φωκάς

Βοηθοί: Γιώργος Βασιλόπουλος-Παναγιώτης Ζούλης