diem aris

Οι πρωταθλητές και κυπελλούχοι των Ενώσεων

Αρκετά συμπληρωμένο είναι το παζλ με τις πρωταθλήτριες ομάδες, αλλά και τις κυπελλούχες των ΕΠΣ για την φετινή σεζόν 2018-2019.

Πιο συγκεκριμένα από τις 53 Ενώσεις, γνωρίζουμε τις πρωταθλήτριες στις 48, καθώς στις ΕΠΣ Καρδίτσας, Αιτωλοακαρνανίας, Ηλείας, Ηρακλείου και Σάμου εκρεμμούν τα play-off. Θυμίζουμε ότι από τις ΕΠΣ Αθηνών, Πειραιώς και Θεσσαλονίκης ανεβαίνουν δύο ομάδες.

Όσον αφορά τις κυπελλούχες ομάδες εκεί τα πράγματα είναι πιο ολοκληρωμένα καθώς μοναδική εκρεμμότητα είναι ο κυπελλούχος της Σάμου, ήτοι εκεί δεν γνωρίζουμε ούτε πρωταθλητή, ούτε κυπελλούχο. Να θυμίσουμε ότι οι κυπελλούχοι θα αγωνιστούν στο κύπελλο Ελλάδος.

Τέλος θυμίζουμε ότι στη Πάτρα, η Θύελλα Πατρών κατέκτησε το πρωτάθλημα και ο Ατρόμητος Πατρών το κύπελλo και θα αναμετρηθούν του χρόνου στο Σούπερ Καπ Aχαίας.

Αναλυτικά οι πρωταθλητές και οι κυπελλούχοι των 53 Ενώσεων:

ΕΠΣ Έβρου

Πρωτάθλημα: Ορέστης Ορεστιάδας, Κύπελλο: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΕΠΣ Θράκης

Πρωτάθλημα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, Κύπελλο: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

ΕΠΣ Ξάνθης

Πρωτάθλημα: Ηρακλής Νέου Ζυγού, Κύπελλο: Ορφέας Ξάνθης

ΕΠΣ Δράμας

Πρωτάθλημα: Πανδραμαϊκός, Κύπελλο: Πανδραμαϊκός

ΕΠΣ Καβάλας

Πρωτάθλημα: Δόξα Θεολόγου, Κύπελλο: Αετός Οφρυνίου

ΕΠΣ Σερρών

Πρωτάθλημα: Δόξα Κάτω Καμήλας, Κύπελλο: Πανσερραϊκός

ΕΠΣ Κιλκίς

Πρωτάθλημα: Κιλκισιακός, Κύπελλο: Αλέξανδρος Κιλκίς

ΕΠΣ Μακεδονίας

Πρωτάθλημα: Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Θερμαϊκός Θέρμης (δύο θέσεις), Κύπελλο: Θερμαϊκός Θέρμης

ΕΠΣ Χαλκιδικής

Πρωτάθλημα: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Κύπελλο: ΠΟ Τριγλίας

ΕΠΣ Πέλλας

Πρωτάθλημα: Θύελλα Σαρακηνών, Κύπελλο: Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας

Πρωτάθλημα: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Κύπελλο: Βέροια

ΕΠΣ Πιερίας

Πρωτάθλημα: ΑΕ Καρίτσας, Κύπελλο: ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ Φλώρινας

Πρωτάθλημα: ΠΑΣ Φλώρινα, Κύπελλο: Μελιτέας Μελίτης

ΕΠΣ Καστοριάς

Πρωτάθλημα: Αστραπή Μεσοποταμίας, Κύπελλο: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΕΠΣ Κοζάνης

Πρωτάθλημα: ΑΕΠ Καραγιαννίων, Κύπελλο: Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ Γρεβενών

Πρωτάθλημα: ΑΟ Σειρήνα, Κύπελλο: Γρεβενά Αεράτα

ΕΠΣ Τρικάλων

Πρωτάθλημα: Διγενής Νεοχωρίου, Κύπελλο: ΑΣ Μετέωρα

ΕΠΣ Καρδίτσας

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Λάρισας

Πρωτάθλημα: Ηρακλής Λάρισας, Κύπελλο: ΠΟ Ελασσόνας

ΕΠΣ Θεσσαλίας

Πρωτάθλημα: Διαγόρας Στεφανοβίκειου, Κύπελλο: Ολυμπιακός Βόλου

ΕΠΣ Ηπείρου

Πρωτάθλημα: ΑΟ Ανατολής, Κύπελλο: Θρίαμβος Σερβιανών

ΕΠΣ Θεσπρωτίας

Πρωτάθλημα: Ατρόμητος Σαγιάδας, Κύπελλο: Σούλι Παραμυθιάς

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας

Πρωτάθλημα: ΠΑΣ Πρέβεζα, Κύπελλο: Τηλυκράτης Λευκάδος

ΕΠΣ Άρτας

Πρωτάθλημα: Αναγέννηση Άρτας, Κύπελλο: Δόξα Άρτας

ΕΠΣ Κέρκυρας

Πρωτάθλημα: Θιναλιακός, Κύπελλο: Θιναλιακός

ΕΠΣ Φθιώτιδας

Πρωτάθλημα: Αταλάντη, Κύπελλο: Αταλάντη

ΕΠΣ Εύβοιας

Πρωτάθλημα: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Κύπελλο: ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΕΠΣ Φωκίδας

Πρωτάθλημα: Απόλλων Ευπαλίου, Κύπελλο: Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Ευρυτανίας

Πρωτάθλημα: ΑΟ Ποταμιάς, Κύπελλο: ΑΟ Ποταμιάς

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: Όμηρος Νεοχωρίου

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης

Πρωτάθλημα: ΑΟ Πρόννων, Κύπελλο: Παλληξουριακός

ΕΠΣ Βοιωτίας

Πρωτάθλημα: Κιθαιρώνας Καπαρελλίου, Κύπελλο: ΑΟ Υπάτου

ΕΠΣ Αθηνών

Πρωτάθλημα: ΑΕ Κηφισιάς, Φωστήρας (δύο όμιλοι), Κύπελλο: Ηλυσιακός

ΕΠΣ Πειραιά

Πρωτάθλημα: Ερμής Κορυδαλλού, ΑΕ Μοσχάτου (δύο όμιλοι), Κύπελλο: Εθνικός Πειραιώς

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

Πρωτάθλημα: Μαρκό, Κύπελλο: Αχαρναϊκός

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής

Πρωτάθλημα: Ακράτητος, Κύπελλο: Ασπρόπυργος

ΕΠΣ Κορινθίας

Πρωτάθλημα: Κόρινθος 2006, Κύπελλο: ΠΑΣ Κόρινθος

ΕΠΣ Αχαΐας

Πρωτάθλημα: Θύελλα Πατρών, Κύπελλο: Ατρόμητος Πατρών

ΕΠΣ Αργολίδας

Πρωτάθλημα: Ναύπλιο 2017, Κύπελλο: Παναργειακός

ΕΠΣ Αρκαδίας

Πρωτάθλημα: ΑΕΚ Τρίπολης, Κύπελλο: ΑΣ Λεωνίδιο

ΕΠΣ Ηλείας

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: Ξενοφών Κρεστένων

ΕΠΣ Μεσσηνίας

Πρωτάθλημα: ΑΟ Διαβολιτσίου, Κύπελλο: Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας

Πρωτάθλημα: Πανγυθεατικός, Κύπελλο: ΑΕ Πελλάνας

ΕΠΣ Ζακύνθου

Πρωτάθλημα: ΑΟ Τσιλιβή, Κύπελλο: ΑΟ Κατασταρίου

ΕΠΣ Χανίων

Πρωτάθλημα: Πανακρωτηριακός, Κύπελλο: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

ΕΠΣ Ρεθύμνου

Πρωτάθλημα: ΑΕ Μυλοποτάμου, Κύπελλο: ΑΟ Επισκοπής

ΕΠΣ Ηρακλείου

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: ΠΟ Ατσαλένιος

ΕΠΣ Λασιθίου

Πρωτάθλημα: ΑΟ Αγίου Νικολάου, Κύπελλο: ΟΦ Ιεράπετρας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου

Πρωτάθλημα: ΑΣ Ρόδος, Κύπελλο: Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Σάμου

Πρωτάθλημα : σε εξέλιξη, Κύπελλο: Πανσαμιακός - ΑΕ Καρλόβασι (τελικός)

ΕΠΣ Κυκλάδων

Πρωτάθλημα: Άνω Μερά Μυκόνου, Κύπελλο: Πανθηραϊκός

ΕΠΣ Λέσβου

Πρωτάθλημα: Όλυμπος Αγιάσου, Κύπελλο: Αιολικός

ΕΠΣ Χίου

Πρωτάθλημα: Κανάρης Νενήτων, Κύπελλο: Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου