Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Οι πρωταθλητές και κυπελλούχοι των Ενώσεων

Αρκετά συμπληρωμένο είναι το παζλ με τις πρωταθλήτριες ομάδες, αλλά και τις κυπελλούχες των ΕΠΣ για την φετινή σεζόν 2018-2019.

Πιο συγκεκριμένα από τις 53 Ενώσεις, γνωρίζουμε τις πρωταθλήτριες στις 48, καθώς στις ΕΠΣ Καρδίτσας, Αιτωλοακαρνανίας, Ηλείας, Ηρακλείου και Σάμου εκρεμμούν τα play-off. Θυμίζουμε ότι από τις ΕΠΣ Αθηνών, Πειραιώς και Θεσσαλονίκης ανεβαίνουν δύο ομάδες.

Όσον αφορά τις κυπελλούχες ομάδες εκεί τα πράγματα είναι πιο ολοκληρωμένα καθώς μοναδική εκρεμμότητα είναι ο κυπελλούχος της Σάμου, ήτοι εκεί δεν γνωρίζουμε ούτε πρωταθλητή, ούτε κυπελλούχο. Να θυμίσουμε ότι οι κυπελλούχοι θα αγωνιστούν στο κύπελλο Ελλάδος.

Τέλος θυμίζουμε ότι στη Πάτρα, η Θύελλα Πατρών κατέκτησε το πρωτάθλημα και ο Ατρόμητος Πατρών το κύπελλo και θα αναμετρηθούν του χρόνου στο Σούπερ Καπ Aχαίας.

Αναλυτικά οι πρωταθλητές και οι κυπελλούχοι των 53 Ενώσεων:

ΕΠΣ Έβρου

Πρωτάθλημα: Ορέστης Ορεστιάδας, Κύπελλο: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΕΠΣ Θράκης

Πρωτάθλημα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, Κύπελλο: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου

ΕΠΣ Ξάνθης

Πρωτάθλημα: Ηρακλής Νέου Ζυγού, Κύπελλο: Ορφέας Ξάνθης

ΕΠΣ Δράμας

Πρωτάθλημα: Πανδραμαϊκός, Κύπελλο: Πανδραμαϊκός

ΕΠΣ Καβάλας

Πρωτάθλημα: Δόξα Θεολόγου, Κύπελλο: Αετός Οφρυνίου

ΕΠΣ Σερρών

Πρωτάθλημα: Δόξα Κάτω Καμήλας, Κύπελλο: Πανσερραϊκός

ΕΠΣ Κιλκίς

Πρωτάθλημα: Κιλκισιακός, Κύπελλο: Αλέξανδρος Κιλκίς

ΕΠΣ Μακεδονίας

Πρωτάθλημα: Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Θερμαϊκός Θέρμης (δύο θέσεις), Κύπελλο: Θερμαϊκός Θέρμης

ΕΠΣ Χαλκιδικής

Πρωτάθλημα: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, Κύπελλο: ΠΟ Τριγλίας

ΕΠΣ Πέλλας

Πρωτάθλημα: Θύελλα Σαρακηνών, Κύπελλο: Εδεσσαϊκός

ΕΠΣ Ημαθίας

Πρωτάθλημα: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Κύπελλο: Βέροια

ΕΠΣ Πιερίας

Πρωτάθλημα: ΑΕ Καρίτσας, Κύπελλο: ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ Φλώρινας

Πρωτάθλημα: ΠΑΣ Φλώρινα, Κύπελλο: Μελιτέας Μελίτης

ΕΠΣ Καστοριάς

Πρωτάθλημα: Αστραπή Μεσοποταμίας, Κύπελλο: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΕΠΣ Κοζάνης

Πρωτάθλημα: ΑΕΠ Καραγιαννίων, Κύπελλο: Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ Γρεβενών

Πρωτάθλημα: ΑΟ Σειρήνα, Κύπελλο: Γρεβενά Αεράτα

ΕΠΣ Τρικάλων

Πρωτάθλημα: Διγενής Νεοχωρίου, Κύπελλο: ΑΣ Μετέωρα

ΕΠΣ Καρδίτσας

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: ΑΟ Σελλάνων

ΕΠΣ Λάρισας

Πρωτάθλημα: Ηρακλής Λάρισας, Κύπελλο: ΠΟ Ελασσόνας

ΕΠΣ Θεσσαλίας

Πρωτάθλημα: Διαγόρας Στεφανοβίκειου, Κύπελλο: Ολυμπιακός Βόλου

ΕΠΣ Ηπείρου

Πρωτάθλημα: ΑΟ Ανατολής, Κύπελλο: Θρίαμβος Σερβιανών

ΕΠΣ Θεσπρωτίας

Πρωτάθλημα: Ατρόμητος Σαγιάδας, Κύπελλο: Σούλι Παραμυθιάς

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας

Πρωτάθλημα: ΠΑΣ Πρέβεζα, Κύπελλο: Τηλυκράτης Λευκάδος

ΕΠΣ Άρτας

Πρωτάθλημα: Αναγέννηση Άρτας, Κύπελλο: Δόξα Άρτας

ΕΠΣ Κέρκυρας

Πρωτάθλημα: Θιναλιακός, Κύπελλο: Θιναλιακός

ΕΠΣ Φθιώτιδας

Πρωτάθλημα: Αταλάντη, Κύπελλο: Αταλάντη

ΕΠΣ Εύβοιας

Πρωτάθλημα: ΑΟ Νέας Αρτάκης, Κύπελλο: ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΕΠΣ Φωκίδας

Πρωτάθλημα: Απόλλων Ευπαλίου, Κύπελλο: Αστέρας Ιτέας

ΕΠΣ Ευρυτανίας

Πρωτάθλημα: ΑΟ Ποταμιάς, Κύπελλο: ΑΟ Ποταμιάς

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: Όμηρος Νεοχωρίου

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης

Πρωτάθλημα: ΑΟ Πρόννων, Κύπελλο: Παλληξουριακός

ΕΠΣ Βοιωτίας

Πρωτάθλημα: Κιθαιρώνας Καπαρελλίου, Κύπελλο: ΑΟ Υπάτου

ΕΠΣ Αθηνών

Πρωτάθλημα: ΑΕ Κηφισιάς, Φωστήρας (δύο όμιλοι), Κύπελλο: Ηλυσιακός

ΕΠΣ Πειραιά

Πρωτάθλημα: Ερμής Κορυδαλλού, ΑΕ Μοσχάτου (δύο όμιλοι), Κύπελλο: Εθνικός Πειραιώς

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

Πρωτάθλημα: Μαρκό, Κύπελλο: Αχαρναϊκός

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής

Πρωτάθλημα: Ακράτητος, Κύπελλο: Ασπρόπυργος

ΕΠΣ Κορινθίας

Πρωτάθλημα: Κόρινθος 2006, Κύπελλο: ΠΑΣ Κόρινθος

ΕΠΣ Αχαΐας

Πρωτάθλημα: Θύελλα Πατρών, Κύπελλο: Ατρόμητος Πατρών

ΕΠΣ Αργολίδας

Πρωτάθλημα: Ναύπλιο 2017, Κύπελλο: Παναργειακός

ΕΠΣ Αρκαδίας

Πρωτάθλημα: ΑΕΚ Τρίπολης, Κύπελλο: ΑΣ Λεωνίδιο

ΕΠΣ Ηλείας

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: Ξενοφών Κρεστένων

ΕΠΣ Μεσσηνίας

Πρωτάθλημα: ΑΟ Διαβολιτσίου, Κύπελλο: Καλαμάτα

ΕΠΣ Λακωνίας

Πρωτάθλημα: Πανγυθεατικός, Κύπελλο: ΑΕ Πελλάνας

ΕΠΣ Ζακύνθου

Πρωτάθλημα: ΑΟ Τσιλιβή, Κύπελλο: ΑΟ Κατασταρίου

ΕΠΣ Χανίων

Πρωτάθλημα: Πανακρωτηριακός, Κύπελλο: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

ΕΠΣ Ρεθύμνου

Πρωτάθλημα: ΑΕ Μυλοποτάμου, Κύπελλο: ΑΟ Επισκοπής

ΕΠΣ Ηρακλείου

Πρωτάθλημα: σε εξέλιξη, Κύπελλο: ΠΟ Ατσαλένιος

ΕΠΣ Λασιθίου

Πρωτάθλημα: ΑΟ Αγίου Νικολάου, Κύπελλο: ΟΦ Ιεράπετρας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου

Πρωτάθλημα: ΑΣ Ρόδος, Κύπελλο: Διαγόρας Ρόδου

ΕΠΣ Σάμου

Πρωτάθλημα : σε εξέλιξη, Κύπελλο: Πανσαμιακός - ΑΕ Καρλόβασι (τελικός)

ΕΠΣ Κυκλάδων

Πρωτάθλημα: Άνω Μερά Μυκόνου, Κύπελλο: Πανθηραϊκός

ΕΠΣ Λέσβου

Πρωτάθλημα: Όλυμπος Αγιάσου, Κύπελλο: Αιολικός

ΕΠΣ Χίου

Πρωτάθλημα: Κανάρης Νενήτων, Κύπελλο: Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

Γνωρίστε τους φίλους μας: Κατασκευή ιστοσελίδων - Eshops |  Γυναικεία σώρουχα  
Designed by WestWeb