«Μίλησε» η έδρα για την Αναγέννηση Πατρών

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μέρμηγκας

ΣΚΟΡΕΡ: 86’ Καρατζανίδης

Η Αναγέννηση Πατρών κατάφερε να πάρει μια πολύ σπουδαία νίκη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Δόξα Παραλίας με 1-0 και παρέμεινε στο «κόλπο» της «τετράδας».

Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του Φίλιππου Σχοινά σημείωσε ο Σπύρος Καρατζανίδης τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, βάζοντας τέλος στο αήττητο σερί 9 αγωνιστικών που είχε η Δόξα Παραλίας ( (5 νίκες, 4 ισοπαλίες).

Μετά τα τελευταία αποτελέσματα η ομάδα του Αλέξη Σπηλιόπουλου δεν μπορεί να νιώθει, τόσο άνετα, αφού Άρη Πατρών και Δαβουρλής Κ΄92 με τις νίκες που σημείωσαν περίπλεξαν τα πράγματα στην «ουρά» της βαθμολογίας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΤΡΩΝ (Φ. Σχοινάς): Τζουραμάνης, Αλποχωρίτης, Τσίφας, Ιωάννου, Παναγόπουλος, Βουτσινάς, Σπανός, Καταρτζόπουλος (67’ Καραχάλιος), Κώστας (57’ Πουλουπάτης), Καρατζανίδης (88’ Βασιλόπουλος), Ορφανίδης.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Α. Σπηλιόπουλος): Χιωτέλης, Δημακόπουλος, Νικολόπουλος, Ανδρικόπουλος, Λαζανάς, Σέρμπος (82’ Οικονόμου), Τσίτσαρης, Ντεμάι, Παναγιωτόπουλος, Τζίφας (88’ Οικονομόπουλος), Σταυριανόπουλος.

genial

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Νίκη τετράδας! Δεν χαρίστηκε ο Ατρόμητος Πατρών »