Με πρωταγωνιστή τον πορτιέρο Μαρκαντώνη

Ο Πήγασος Μπεγουλακίου κέρδισε με 3-1 τον Φωστήρα Οβρυάς κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του. Πράγματα και θαύματα έκανε ο νεαρός πορτιέρο του Πήγασου Μπεγουλακίου, Πέτρο Μαρκαντώνης, αφού νίκησε σε δύο περιπτώσεις από το σημείο του πέναλτι τον έμπειρο στράικερ Κώστα Κουκή. Το δεύτερο σε πολύ κρίσιμη καμπή στο τέλος του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της ομάδας του Φωστήρα. Παράλληλα, πραγματοποίησε  μεγάλη απόκρουση στο γάμα από εξ΄ επαφής κεφάλια του Πανόπουλου στο 85ο λεπτό.

Το φιλμ:

20' Kερδισμένο πέναλτι για την ομάδα του Φωστήρα όπου υπέπεσε στην παράβαση ο αμυντικός του Πήγασου Πύρρης. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κουκής όπου νικήθηκε από τον Μαρκαντώνη, και στην επαναφορά ο επερχόμενος Πανόπουλος σκόραρε για την ομάδα του Φωστήρα.

25'  Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νιάχου για λογαριασμό του Πήγασου ο Γεωργόπουλος με καρφωτή κεφαλιά τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Παπαπαύλου.

38' Μετά από κούρσα από αριστερά ο Κολώνης με ωραίο διαγώνιο σουτ δεν καταφέρνει να νικήσει τον Παπαπαύλου, αφού η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

45' Δεύτερο πέναλτι για την ομάδα του Φωστήρα και πάλι από τον Πύρρη. Και πάλι την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κουκής όπου για δεύτερη φορά νικιέται από τον πορτιέρο των βυσσινί. Όλοι οι παίχτες ένα κουβάρι στον νεαρό τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν παιχνίδι για ένα ρόλο αφού οι Μπεγουλακιώτες μπήκαν πολύ δυνατά έχοντας την υπέροχη για όλο το υπόλοιπο του αγώνα.

50' Κερδισμένο πέναλτι από τον Ούτσικα για την ομάδα του Πήγασου. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Στουπάκης και κάνει το 1-1.

60', Ωραίος συνδυασμός για την ομάδα του Πήγασου στην περιοχή του Φωστήρα και με κοντινό πλασέ ο Γεωργόπουλος γράφει το 1-2 για την ομάδα του.

69' Ωραίο μονοκόμματο αριστερό  σουτ του Μπαλαση έξω από την περιοχή, τραντάζει το δοκάρι του Παπαπαύλου.

75' Κάθετη μπαλιά του Γεωργοπουλου για τον Ούτσικα, προλαβαίνει  Παπαπαύλου να μπλοκάρει. Στη φάση αυτή συγκρούστηκαν οι δύο παίχτες στο κεφάλι. Ολιγόλεπτη διακοπή.

85' Ωραία σέντρα από αριστερά για τον Φωστήρα, εξ επαφής κεφάλια του Πανόπουλου, ωραία εκτίναξη από τον Μαρκαντώνη, αποτρέπει την ισοφάριση.

86' Ο Γιαννόπουλος από δεξιά συνδυάζεται με τον Ούτσικα και ο πρώτος με ωραίο πλασέ κάνει το 1-3.