Με "κεκτημένη ταχύτητα" από πέρσι η Νίκη Προαστίου (photos)

Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Νίκη Προαστίου 1-3 (60’ Παλούκης / 11’ Πατρώνης , 27’ Καταβάτης, 63’ Βάσιλας)

Διαιτητής : Αλ. Γιαννόπουλος (Ελ. Αβραμοπούλου – Χρ. Τσιρογιάννης)

Με «κεκτημένη ταχύτητα» από την περσινή χρονιά, η Νίκη Προαστίου πέρασε σαν σίφουνας από το γήπεδο του Ρίου, επικρατώντας με 1-3 της Αναγέννησης Ψαθοπύργου.

Μόλις στο 11’ λεπτό ο Πατρώνης άνοιξε το σκορ για το 0-1, για να έρθει ο Διονύσης Καταβάτης στο 27’ λεπτό να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του Προαστίου.

Στο 60’ λεπτό ο Παλούκης μείωσε προσωρινά για την ομάδα του Νίκου Λέσση, αλλά λίγα λεπτά αργότερα ο Βάσιλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 υπέρ της Νίκης, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης, δίνοντας τους πρώτους τρείς βαθμούς στο πρωτάθλημα στην ομάδα του Νίκου Πατρώνη.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ (Ν. Λέσσης): Γκανατσούλας, Μπαντούνας, Αθανασόπουλος, Πυρρής, Στούπας, Ντούνης, Παλούκης, Μεσσήνης (46΄ Κατσαρέλιας), Γκάνιας (74΄ Μίτσι), Μπαμπίλης, Φράγγος.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ (Ν. Πατρώνης): Μποσγανάς, Βάσιλας, Καϊμακάς, Χαλκιόπουλος, Σαρρής, Πατρώνης (79΄ Φλωράτος), Μουστάκας (88΄ Παπαθωμάς), Διαμαντόπουλος, Καρέλας (55΄ Δήμας), Καταβάτης (55΄ Χριστοδουλόπουλος), Σμπόρας