Έχασε «τσάμπα» την ευκαιρία η Θύελλα Πατρών

ΑΟ Τσιλιβή-Θύελλα Πατρών 2-1 (64′ Λιβέρης, 67′ Βερνάρδος / 38′ Ντίνος)

Αποβολή : 84’ Δημητρίου (2η κίτρινη κάρτα)

Αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ και ήταν εξαιρετική για ένα ημίχρονο, η Θύελλα δεν κατάφερε να φύγει με κάτι θετικό από την Ζάκυνθο και την έδρα του Τσιλιβή, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΣΤΟ PATRAGOAL LIVESCORES

5′ Φάουλ με τον Λιβέρη για το Τσιλιβή, έδιωξαν οι αμυντικοί της Θύελλα

8′ Νέο φάουλ για το Τσιλιβή, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και απομακρύνεται

10′ Τεράστια ευκαιρία για την Θύελλα με τον Αγγελή που βγήκε απέναντι από τον Χαρακτινό αλλά το πλασέ του έδιωξε από την γραμμή ο Μπατσής

14′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα σε κεφαλιά του Δασουρά που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι

17′ Φάουλ για τους γηπεδούχους με τον Υψηλό, αλλά η εκτέλεση του είναι πολύ κακή και φεύγει αρκετά μακριά από την εστία του Δημόπουλου

24′ Πάσα του Σκεπετάρη προς τον Λαζανά, προλαβαίνει ο πορτιέρο του Τσιλιβή

26′ Πλάγιο σούτ του Βερνάρδου, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια του Δημόπουλου

29′ Εκτέλεση φάουλ του Δεμερτζή, ο Δημόπουλος μπλοκάρει σταθερά την μπάλα

30′ Δύο κίτρινες κάρτες μέχρι στιγμής για την Θύελλα σε Ντίνο και Δημητρίου

33′ Καλή κεφαλιά του Λούζι μετά από κόρνερ του Υψηλού, η μπάλα λίγο άουτ

37′ Πολύ άστοχο σουτ του Γκέκα, μακριά από την εστία της Θύελλας

38′ Γκοολλλ για την Θύελλα Πατρών με τον Σκεπατάρη να πασάρει εξαιρετικά στον Ντίνο ο οποίος με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ

Ημίχρονο με την εξαιρετική Θύελλα να προηγείτα μέσα στο Τσιλιβή

46′ Ξεκινάει το β’ μέρος

47′ Πολύ άστοχο σουτ του Γεωργίου για τους γηπεδούχους

50′ Καλή ευκαιρία για του γηπεδούχους, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Λιβέρη, ο γεωργίου έπιασε την κεφαλιά που πέρασε ελάχιστα άουτ

51′ Δοκάρι για το Τσιλιβή με τον Υψηλό, με τους γηπεδούχους να πιέζουν πολύ για την ισοφάριση

56′ Τεράστια ευκαιρία για την Θύελλα σε τετ α τετ του Αγγελή, διώχνει σωτήρια ο Χαρακτινός

58′ Ο Δημόπουλος προλαβαίνει να μπλοκάρει την μπάλα πριν ο Γεωργίου γίνει απειλητικός

64′ Γκοολλλ για τους γηπεδούχους, όταν σε γέμισα του Γεωργίου ο Λιβέρης πετάχτηκε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δημόπουλου

66′ Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα, με το σουτ του Σκεπετάρη να περνάει ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια του Χαρακτινού

67′ Γκοολλλ για το Τσιλιβή με κοντινό σουτ του Βερνάρδου για την ολική ανατροπή

80′ Τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης

84′ 2η κίτρινη κάρτα στον Δημητρίου για μαρκάρισμα στον Λιβέρη και αποβολή για την Θύελλα, με τα πράγματα να γίνονται εξαιρετικά δύσκολα

91′ Σούτ του Βερνάρδου, η μπάλα ψηλά άουτ

94′ Τεράστια ευκαιρία για την Θύελλα με τον Δεμερτζή να σώνει την ομάδα του πάνω από την γραμμή σε κεφαλιά του Ντίνου

Τέλος της αναμέτρησης

ΑΟ ΤΣΙΛΙΒΗ : Χαρακτινός, Δεμερτζής, Μπατσής, Λούζι, Μούστα, Γεωργίου, Γκέκας, Λιβέρης, Βερνάρδος, Υψηλός, Μουσάϊ (88′ Παναγιωτόπουλος)

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ : Δημόπουλος, Κωνσταντινίδης Ν., Κατριβέσης, Δημητρίου, Δασουράς, Μπούμπαλης, Αγγελής (70′ Βασιλικόπουλος), Βουτσινάς (76′ Πανίτσας), Ντίνος, Σκεπετάρης, Λαζανάς (56′ Κ. Κωνσταντινίδης)