Δεν τα κατάφερε στην Κρήτη η Παναχαϊκή (video)

Το «Livescore» ήταν μια προσφορά του Poolevard (Aγίου Νικολάου 56).

Στο Poolevard θα βρείτε τα πιο ωραία άτομα, ξεκινώντας από το προσωπικό μέχρι τους θαμώνες του, θα ακούσεις προσεγμένη μουσική και θα περάσεις αξέχαστες στιγμές παίζοντας με τις ώρες, μπιλιάρδο αλλά και πολλά επιτραπέζια παιχνίδια.

Δεν κατάφερε η Παναχαϊκή να αποσπάσει κάτι θετικό στην Κρήτη απέναντι στον Εργοτέλη, “πληρώνοντας” ουσιαστικά το νωθρό πρώτο 30λεπτό της στο παιχνίδι και γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ LIVE ΤΟ TO PATRAGOAL

4’ Σέντρα του Έφορντ, η μπάλα περνάει από όλους χωρίς κάτι ουσιαστικό

12’ Πρώτη καλή στιγμή για τον Εργοτέλη με τον Kwateng να πλασάρει από τα αριστερά αλλά τον Πατάπη να διώχνει και με την βοήθεια του Σούλη

17’ ΓΚΟΟΛΛΛ για τον Εργοτέλη με σκόρερ τον Ροβίθη με σούτ και μετά από λάθος της άμυνας της Παναχαϊκής

18’ Καλό σουτ του Κυνηγόπουλου, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κατσιμήτρος

20’ Κοντά σε 2ο τέρμα ο Εργοτέλης, με τον Σούλη να διώχνει το γύρισμα του Έφορντ

28’ ΓΚΟΟΛΛ και πάλι για τον Εργοτέλη. Ο Έφορντ πάσαρε στον Κουάτενγκ ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της Κρήτης

33’ Δεν προλαβαίνει ο Μαυρίας την πάσα του Κόλ μέσα στην περιοχή

38’ Γύρισμα του Πολίμου στον Μαυρία μέσα στην περιοχή, αυτός σουτάρει λίγο πάνω από τα δοκάρια των Κρητικών

40’ Νέα καλή στιγμή και πάλι με σουτ του Μαυρία, πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα

42’ ΓΚΟΟΟΛΛΛ για την Παναχαϊκή που μειώνει σε 2-1 με ωραίο σούτ του Κόλ μέσα από την περιοχή

43’ Καλό σουτ του Μαυρία περνάει άουτ

59’ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαίκή να κάνει το 2-2. Ο Πολίμος σέντραρε αλλά ο Μαυρίας δεν κατάφερε να νικήσει τον Κατσιμήτρο

69’ Σέντρα σούτ του Πολίμου, μπλοκάρει εύκολα ο Κατσιμήτρος

70’ Σούτ του Μωραϊτη, η μπάλα περνάει άουτ

72’ Σέντρα-σούτ του Κυνηγόπουλου, η μπάλα περνάει άουτ

75’ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με την κεφαλιά του Ροβίθη να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Σούλη

79’ Δοκάρι και για την Παναχαϊκή σε σούτ του Μωραϊτη, αφού πιο πριν βρήκε την μπάλα και ο Κατσιμήτρος

85’ Καλό απευθείας σουτ του Προβυδάκη, διώχνει με τα πόδια ο Σούλης

92’ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να τελειώσουν το παιχνίδι, αφού το πλασέ του Έφορντ περνάει ελάχιστα έξω

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ : Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Μπούσης, Μπάτζιος, Πέιος, Bruce, Γροντής (67’ Τσέλιος), Μπουρσέλης (76’ Μπουτσάκης), Kwateng (65’ Σταθόπουλος), Efford, Ροβίθης

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Παταπής, Μαυριάς (81’ Λινάρδος), Ιντζόγλου, Κόλ, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος (73’ Μασούρας), Μωραϊτης, Τσελεπίδης