Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την Α.Ε. Καλαβρύτων

Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η νεοσύστατη ΑΕ Καλαβρύτων που επικράτησε στο Ενωσιακό γήπεδο «Ανδρέας Κανιστρας» της ΠΟ Αυτόνομη με σκορ 4-0.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 2-0 χάρις τα γκολ της Α. Κορδή στο 24′ και στο 39′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Καλαβρυτινές σκόραραν αλλά δύο τέρματα με τις Ν. Κορδή στο 68′ και την Κακαβά στο 80′ που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Αχαιός Νίκος Χρονάς με βοηθούς την Σταθοπούλου Αλεξία και Σωτηρόπουλο Δημήτρη του ίδιου συνδέσμου.

ΑΥΤΟΝΟΜΗ: Πολίτη,Τσουρούλα, Αλεξανδροπούλου, Τσόμου, Ζαφειροπούλου, Βλασερού,Κορωνάκη,Κονδύλη, Μπαλλά, Σαρρή,Μπακάλη.

ΑΕ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Παναγοπούλου, Λιαρομάτη, Δέπα, Καλαμαρά, Πατερέλη, Βαρβιτσιώτη,Α.Κορδή, Βατίλη,Τσεντούρου, Ν.Κορδή,Γκραμμή.