Θετική πρόβα τζενεράλε για την Θύελλα Πατρών

Η Θύελλα Πατρών επικράτησε με 3-1 του Α.Ο. Τσιλιβή σε χθεσινή φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Φώτης Αραβαντινός».

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε ο τεχνικός της ομάδας ο Σάκης Πεφάνης που από εδώ και στο εξής θα επικεντρωθεί στην προετοιμασία της πρεμιέρας την προσεχή Κυριακή με αντίπαλο το Ναύπλιο 2017 εκτός έδρας.

Ο Γιάννης Σπανός στο 44ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους Πατρινούς.  Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι «πάτησαν γκάζι» και οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν. Έτσι στο 51΄ έγινε το 2-0 για την ομάδα της Πάτρας με τον Τάσο Ηλιόπουλο.

Οι νησιώτες μείωσαν με τον Μπατσή σε 2-1,  αλλά οι Αχαιοί πέτυχαν και 3ο γκολ στο 83΄ με τον Θόδωρο Βλασόπουλο και έτσι πήραν την φιλική νίκη με 3-1.