Νίκη-ανάσα για τον Ίκαρο Πετρωτού

Μετά από τρεις σερί ήττες ο Ίκαρος Πετρωτού κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκης κόντρα στις Αμαζόνες Κορινθίας και να βρεθεί στην 4η του πρωταθλήματος με 10 βαθμούς στο +3 από τις δύο τελευταίες θέσεις του υποβιβασμού και να ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Το παιχνίδι για την ομάδα της Πάτρας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης η Άννυ Γαλάνη έκανε το 0-1 σκορ που δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου 45λέπτου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ίκαρος σημείωσε και δεύτερο τέρμα με την Τσάμη στο 51′ και κλείδωσε την υπόθεση νίκης.

Στο 63′ η Γαλάνη σκόραρε και πάλι για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 0-3.

Τελικά το μόνο που κατάφεραν οι Αμαζόνες ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Σούγκουλη και να μειώσουν σε 1-3.

Επόμενο παιχνίδι για τον Ίκαρο Πετρωτού στις 9/2 και πάλι εκτός έδρας στην Κόρινθο με τον Άρη Κορίνθου.

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ (Τ.Παναγιωτόπουλος) : Κρική, Παπακυριαζή, Μούκα, Καρφάκη, Κουκιού, Κέτα, Κωστοπούλου, Χρυσοστομίδου, Τζούρα, Γαλάνη,Τσάμη. Επίσης αγωνίστηκαν και οι Γαρδούνη, Κεχρινιά, Ζώτου, Παπαδέα.