Οριστική διακοπή στο ματς Γαλήνη-Μετόχι

Οριστική διακοπή είχαμε περίπου στο 77ο λεπτό στο ματς Γαλήνη-Μετόχι για τον α΄ όμιλο της Γ΄ Κατηγορίας και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ του Μετοχίου με γκολ που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 32ο λεπτό με «δράστη» τον Πάρη Γκοτσούλια.

Ο ρέφερι Ιωαννίδης έδειξε την κόκκινη κάρτα σε ποδοσφαιριστή του Μετοχίου (Ν.2), μια απόφαση που δεν άρεσε στον παίκτη που αντίκρισε την αποβολή, o oποίος πάνω στην ένταση, «έσπρωξε» το διαιτητή λέγοντας του διάφορα “γαλλικά”, σύμφωνα με πληροφορίες.

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνος ο εν λόγω παίκτης έριξε κουτουλιά στο σαγόνι του διαιτητή και σε ποδοσφαιριστή της Γαλήνης. Φυσικά έχει μεγάλη σημασία το τι έγραψε ακριβώς ο διαιτητής στο φύλλο αγώνος το οποίο δεν έχουμε στα χέρια μας. Ο νεαρός ρέφερι διέκοψε το ματς οριστικά εις βάρος του Μετοχίου, ενώ στο γήπεδο κατέφθασε και η αστυνομία.